ReklamaB1 ŚO - bridgestone 02.03-02.05 Piotr
Strona 1 z 1

Goodyear ogłosił nawiązanie strategicznej współpracy z TuSimple, globalną firmą zajmującą się technologiami autonomicznego transportu ciężarowego. Na mocy zawartej umowy producent dostarczy opony i rozwiązania do zarządzania oponami dla Sieci Autonomicznego Transportu nowego partnera.

W ramach tej współpracy Goodyear będzie dostarczać produkty i świadczyć usługi serwisowe w celu zwiększenia bezpieczeństwa i sprawności eksploatacyjnej autonomicznych pojazdów ciężarowych. Ponadto Goodyear i TuSimple będą prowadzić wspólne badania zużycia, aby zrozumieć, w jaki sposób praca autonomicznych pojazdów ciężarowych i opon może pomóc w lepszym przewidywaniu potrzeb w zakresie konserwacji, trwałości ogumienia i zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla przez floty.

Zebrane dane dostarczą również spostrzeżeń na temat różnic między pracą pojazdu autonomicznego, a kierowanego przez człowieka w odniesieniu do opon.

„Dysponując wiodącą pozycją w dziedzinie produktów, wsparcia technicznego dla flot i zaawansowanych innowacji, Goodyear wykorzystuje zdobytą wiedzę, aby pomagać w zapewnianiu jak najlepszych osiągów i bezpieczeństwa pracy autonomicznych pojazdów” – powiedziała Erin Spring, dyrektor ds. nowych przedsięwzięć w Goodyear.

Firma TuSimple uruchomiła Sieć Autonomicznego Transportu w lipcu, oferując niezawodne i tanie przewozy towarowe na terenie kontynentalnych Stanów Zjednoczonych, wykorzystując do tego autonomiczne pojazdy ciężarowe poziomu 4.

„Autonomiczne pojazdy ciężarowe oferują rewolucyjne korzyści zarówno firmom spedycyjnym jak i flotom”, powiedział Robert Brown, Senior Director External Affairs, TuSimple. „Jedną z największych zalet jest zwiększona wydajność pojazdów, która wynika z faktu, że autonomiczne samochody ciężarowe mogą pracować prawie bez przerwy. Wraz z tym radykalnym wzrostem ich wykorzystania pojawia się potrzeba lepszego zrozumienia przewidywanych wymagań w zakresie konserwacji.”

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony