Ogumienie

Opony

Opony osobowe

ponad rok temu  23.09.2022, ~ Administrator   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Niemieckie czasopismo „Gute Fahrt” ogłosiło oponę Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 ogólnym zwycięzcą najnowszego testu opon całorocznych, a do tego produktem, który uzyskał najlepsze wyniki w zimowych warunkach. 

Testerzy magazynu chwalą znakomite właściwości opony na zimowych drogach, pisząc, że "nic nie może równać się z modelem Goodyear Vector na śniegu" [1]. Równocześnie są pod wrażeniem wszechstronnego zachowania tej opony na suchej i mokrej nawierzchni. W teście oceniano opony całoroczne siedmiu różnych producentów w popularnym rozmiarze 235/55 R18 [2].

Opona Vector 4Seasons Gen-3 została uznana za "niekoronowanego króla śniegu", uzyskując ocenę "Very Good +" [2]. Jednocześnie była to jedyna testowana opona, która otrzymała najwyższe noty w każdym aspekcie testu zimowego. Opona Goodyeara doskonale poradziła sobie także na mokrej i suchej nawierzchni, uzyskując za to ocenę "dobrą +", a w szczególności "bardzo dobrą" za odporność na aquaplaning. Chwalono jej ogólne właściwości jezdne na suchych i mokrych nawierzchniach, ale też hamowanie, komfort oraz niskie opory toczenia. 

W sumie, łącząc oba elementy testu, opona Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 została uznana za ogólnego zwycięzcę, i była jedną z dwóch opon, które uzyskały ocenę "bardzo dobrą" we wszystkich aspektach.

- Cieszymy się z ogólnego zwycięstwa w testach Gute Fahrt. To najnowszy sukces opon Vector 4Seasons Gen-3. Goodyear zdobył więcej zwycięstw w testach opon całorocznych niż jakikolwiek inny producent [3] dzięki konsekwentnemu rozwojowi i doskonaleniu technologii, aby dostarczać produkt, który spełnia oczekiwania kierowców przez cały rok - powiedział Laurent Colantonio, regionalny dyrektor Goodyear ds. technologii w regionie EMEA.

Od czasu stworzenia opony całorocznej w 1985 r., Goodyear regularnie ulepszał i aktualizował gamę Vector, doskonaląc przepis na oponę, która sprawdza się w słońcu, deszczu i śniegu. Najnowsza wersja, Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, to prawdziwie całoroczna opona, która zapewnia doskonałe osiągi na suchej nawierzchni oraz niskie opory toczenia, a równocześnie spełnia surowe standardy normy 3PMSF, co zwykle udaje się tylko typowo zimowym oponom. W rezultacie powstała opona, która sprawdza się przez cały rok, dając kierowcom niezawodne i przewidywalne osiągi, których wymagają w każdych warunkach.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony