Ogumienie

Warto wiedzieć

Wydarzenia

TARGI

Zagraniczne

ponad rok temu  14.05.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

To spotkanie dedykowane tylko i wyłącznie dla pracowników sektora ogumienia. W drugiej połowie sierpnia odbędzie się kolejna edycja CITEXPO - China International Tire Expo. W dniach 19-21 sierpnia w Shanghai World Expo Exhibition and Convention Center na 40 tysiącach metrów kwadratowych ofertę przedstawi 350 wystawców z całego świata. Organizatorzy spodziewają się 12 tysięcy gości.

- Nasze targi stają się jednymi z najczęściej odwiedzanych w światowym przemyśle oponiarskim nie tylko dlatego, że odbywają się na największym rynku produkcji i konsumpcji opon - w Chinach, ale także dlatego, że goście przyjeżdżający na targi z całego świata są bardzo konkretnymi klientami. Zapadają tu konkretne decyzje biznesowe. Około 50% naszych gości pochodzi z ponad 110 krajów, więc zawierane tu interesy mają bardzo międzynarodowy charakter. Wystawcy znajdują klientów na całym świecie, a zwłaszcza na rynkach wschodzących, takich jak Azja Środkowa, Europa Wschodnia, Bliski Wschód i Afryka" - mówi Sam Lai, dyrektor ds. marketingu CITEXPO.

- Cła, obostrzenia, trudności w imporcie i eksporcie – wszystko to zmienia międzynarodowy handel, dlatego z pewnością warto wziąć udział w tegorocznej edycji, by sprawdzić, jak najnowsze uwarunkowania rynkowego wpłyną na Twoją firmę. Wystawiają się zresztą u nas nie tylko producenci chińscy, więc można znaleźć też nowych, innych dostawców – dodaje. CITEXPO to platforma dla budowania handlu międzynarodowego w branży oponiarskiej. Wystawcy prezentują tu, poza oponami, także wszelkie akcesoria do ich naprawy, wyposażenie warsztatowe, narzędzia, sprzęt do bieżnikowania.

Rynek jest potężny!

W 2017 r. w Chinach sprzedano 28,88 mln nowych pojazdów, w porównaniu z 17,25 milionami w USA. Rynek chiński to prawie 30% globalnej sprzedaży, która wyniosła 97 milionów. Co ważne, średni wiek samochodu w Chinach to tylko 4,4 roku, co oznacza, że aftermarket w Chinach będzie szybko rozwijał się w najbliższym czasie. Według doniesień, chiński rynek wtórny będzie wzrastać o 8,1% rocznie, w porównaniu z 1,3% w USA i 1,5% w Europie. Rynek ten ma być warty 233 miliardów dolarów. Tym, co wyróżnia to ważne w Chinach wydarzenie branży oponiarskiej jest fakt, że połowa gości na tych targach przyjeżdża zza granicy. Natomiast z Chin zjeżdżają przedstawiciele ze wszystkich prowincji. Tu, można to powiedzieć bez cienia przesady, spotyka się naprawdę cały świat branży oponiarskiej.

Dlaczego wziąć udział w targach?

- Powód numer 1 to Ty i Twój biznes. Tu zobaczysz nowe marki, poznasz nowe produkty, podyskutujesz o trendach rynkowych - mówi Sam Lai. Podkreśla, że są targi typowo branżowe, zamknięte dla ludzi niezwiązanych zawodowo ze światem oponiarskim.

Więcej informacji o targach - www.citexpo.com.cn/en

Tagi: CITEXPO,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony