Ogumienie

Opony

miesiąc temu  19.02.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Nowa generacja Laufenn-Plus, dzięki zoptymalizowanej mieszance stosowanej w bieżniku, oferuje wyższą wydajność i większą stabilność zarówno na mokrych, jak i suchych drogach. Oznacza to, że nowa gama opon letnich Laufenn, która będzie dostępna na rynku europejskim od wiosny 2020 r., spełni wymagania konsumentów, którzy przywiązują większą wagę zarówno do wydajności, jak i bezpieczeństwa. Grupą docelową dla opon Laufenn przeznaczonych do samochodów osobowych i SUV są w szczególności osoby zwracające uwagę na cenę, a jednocześnie na jakość, i obejmą wszystkie powszechnie stosowane rozmiary.

Nowy model Laufenn S FIT EQ+ dla segmentu samochodów sportowych cechuje się zaawansowanym asymetrycznym wzorem bieżnika  Hydro-Flow, który wraz z czterema prostymi rowkami głównymi i zoptymalizowanym układem klocków bieżnika skutecznie ogranicza  zjawisko aquaplaningu. Zastosowanie ulepszonej  mieszanki gumowej  drugiej generacji z dodatkiem krzemionki  powoduje ponadto  znaczne skrócenia drogi hamowania, zwłaszcza na mokrych drogach. Opona S FIT EQ+, dzięki  mostkom łączącym klocki bieżnika, zapewnia większą sztywność żeber oraz optymalne osiągi i dobrą stabilność prowadzenia nawet przy wyższych prędkościach .

Nowy model Laufenn G FIT EQ+, zaprojektowany specjalnie dla segmentu turystycznego, podobnie jak jego poprzednik posiada czterożebrowy bieżnik, który zapewnia płynną, wygodną podróż w szerokim zakresie warunków drogowych. Rowki bieżnika o zmiennej głębokości powodują szybkie odprowadzanie wody, a wraz z  nacięciami poprzecznymi żebra wewnętrznego poprawiają przyczepność na mokrych nawierzchniach. Podobną rolę w Laufenn G FIT EQ+ pełni także nowa mieszanka zastosowana w bieżniku. Specjalna warstwa gumowej bazy poniżej bieżnika pomaga zmniejszyć opór toczenia i zwiększa oszczędność paliwa. Zoptymalizowany kształt obszaru kontaktu opony z nawierzchnią zapobiega nieregularnemu zużyciu poprzez równomierne rozłożenie ciężaru na całej szerokości bieżnika. Klocki bieżnika o różnej sztywności w zależności od położenia, minimalizują drgania i hałas, dzięki czemu uzyskuje się większy komfort jazdy.

Tagi: Hankook,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony