ReklamaB1 ŚO - wymianaopon 01.12-28.02.2022 Piotr

nie przegap

Najważniejsze wiadomości

Ogumienie

Opony

Warto wiedzieć

4 miesiące temu  22.09.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 1

Najnowszy raport opisuje aktywność i osiągnięcia firmy w zakresie zrównoważonych działań dla środowiska i reagowania na zmiany klimatu.

Nowy Raport ESG (ESG: ang. Environment, Social, Governance: Środowisko, Społeczeństwo, Zarządzanie) odzwierciedla starania firmy Hankook w zarządzaniu zrównoważonym rozwojem i osiągnięcia w zakresie ośmiu kluczowych wskaźników ESG. Edycja 2020/21 jest dwunastym wydaniem pierwszego raportu ESG opublikowanego w 2010 roku. Powołano także komitet ESG w celu wzmocnienia zarządzania zrównoważonym rozwojem.

Wspomniany Komitet będzie odpowiedzialny za konsultacje, prowadzenie narad i udzielanie rekomendacji dotyczących ochrony środowiska, spraw społecznych i zarządzania biznesem. Firma, poprzez osiem podkomitetów od każdej dziedziny, regularnie przekazuje kadrze kierowniczej i pracownikom swoją wizję zrównoważonego rozwoju, jednocześnie doskonaląc realizację założeń ESG. Wyznaczając sobie ambitne cele i współpracując ze swoimi udziałowcami, firma prowadzi różnorodne działania mające na celu wywarcie pozytywnego wpływu na społeczeństwo.

Hankook wyznacza sobie jasne cele

Firma uzyskała również ocenę lidera od CDP (dawniej Carbon Disclosure Project) w uznaniu jej osiągnięć w ochronie środowiska i reagowaniu na zmiany klimatu, zostając wyróżnioną nagrodą Carbon Management Sector Honors na CDP Climate Change Korea Awards.

W strategii zapisano osiągnięcie 100% zrównoważonego zużycia surowców do 2050 r. i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 50% w porównaniu do 2018 r. Firma bierze udział w różnych inicjatywach na rzecz korporacyjnych praktyk zrównoważonego rozwoju, takich jak UNGC (United Nations Global Compact) i promuje politykę przyjazną dla środowiska, taką jak zzrównoważony rozwój w kwestii naturalnego kauczuku. Raport ESG 2020/21 został opublikowany w Internecie, aby przyczynić się do ochrony środowiska. Z jego treścią można zapoznać się na stronie www.hankooktire-mediacenter.com.

Fot. Hankook

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony