ReklamaB1 ŚO - bridgestone 02.03-02.05 Piotr
Strona 1 z 2

Firma Hankook rozszerzyła swoje zaangażowanie w sporty motorowe; ten producent opon klasy premium został nowym i wyłącznym dostawcą do zawodów europejskiej serii TCR, którą będzie wyposażać w tym sezonie w opony Ventus Race. Hankook z dużym powodzeniem współpracował w przeszłości z TCR, a dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu w dziedzinie wyścigów samochodowych długodystansowych i turystycznych jest wymarzonym partnerem dla tej serii.

­W tym roku TCR Europe rozpoczyna swój szósty sezon na oponach wyścigowych Hankooka w sześciu różnych krajach europejskich. Runda otwierająca odbędzie się 7 maja na The Slovakia Ring. Następnie do walki o zwycięstwo i cenne punkty na takich obiektach, jak Circuit Paul Ricard we Francji, Nürburgring w regionie Eifel w Niemczech i Spa-Francorchamps w Belgii staną samochody takich marek, jak Alfa Romeo, Audi, Cupra, Honda, Hyundai i Peugeot. Finał TCR Europe odbędzie się 8 października na Circuit de Barcelona. Od 2016 roku TCR Benelux Trophy ma swoje miejsce w wybranych wyścigach rozgrywanych w ramach TRC Europe. Punkty zaliczane są na konto poszczególnych klasyfikacji.

Jesteśmy zachwyceni tym, że tak uznany i doświadczony producent opon klasy premium, jak Hankook, jest partnerem TCR Europe. Opony wyścigowe Hankook w przeszłości zrobiły doskonałe wrażenie za sprawą swoich osiągów i spójności w różnych seriach TCR - mówi Paulo Ferreira, promotor TCR Europe.

Hankook jest również wyłącznym dostawcą opon TCR Eastern Europe. Na kalendarz składa się sześć rund w sześciu różnych krajach europejskich, z czego pierwsza odbędzie się 16 kwietnia na węgierskim Hungaroring, a potem nastąpią zawody na Red Bull Ring w Austrii, Polsce, Chorwacji i na Słowacji. Finałowa impreza będzie miała miejsce 3 września w Brnie (Czechy). Jak powiedział Josef Krenek, organizator TCR Eastern Europe: „Opony są decydującym elementem w wyścigach samochodowych, dlatego tak ważne jest pozyskanie mocnego i odnoszącego sukcesy partnera, jakim jest Hankook. W ostatnich latach mieliśmy doskonałe doświadczenia z oponami tej firmy, niezależnie od tego, czy chodziło o ESET V4 Cup, tor długodystansowy, czy też Renault Clio Cup. Nie inaczej będzie w przypadku TCR Eastern Europe”.

Ten producent opon klasy premium będzie jedynym dostawcą dla TCR Spain - imprezy, która zadebiutuje w tym roku na międzynarodowej scenie sportów motorowych. Wyścigi w tym nowym formacie odbędą się wyłącznie na hiszpańskich torach. Pierwszy z nich, planowany na 10 kwietnia, rozegra się na Circuito del Jarama. Pierwszy sezon TCR Spain skończy się piątą i ostatnią rundą na Circuit de Barcelona-Catalunya 13 listopada. 

Tagi: Hankook

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony