Ogumienie

Wydarzenia

miesiąc temu  27.06.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 1

Ma wielkość 125 boisk piłkarskich. Skrywa 13 torów testowych. Ośrodek testowy w Taean w Korei Południowej o powierzchni 1,26 mln m2 to największy tego typu obiekt w Azji.

Hankook Technoring ma stanowić ważną bazę dla dalszego rozwoju technicznego oraz miejsce powstawania innowacji w sektorze oponiarskim. Ośrodek testowy ma znaczenie zarówno dla przyszłego rozwoju e-mobilności, jak i pojazdów autonomicznych w sektorze wymiany, a dzięki odpowiednim możliwościom testowania będzie on spełniał rygorystyczne i zróżnicowane wymagania producentów samochodów klasy premium.

Obiekt umożliwia przeprowadzanie dokładnych testów wszystkich kategorii produktów, w tym opon do pojazdów elektrycznych i supersamochodów. Tory testowe są przystosowane do wszystkich typów pojazdów – od supersamochodów po ciężarówki i autobusy. W ośrodku testowym znajduje się również wieża kontrolna, budynki biurowe, warsztaty, stacje paliw i stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Wieża kontrolna o wysokości 37,1 m rejestruje przebieg testów za pomocą zintegrowanych systemów monitorowania wszystkich obszarów testowych i warunków klimatycznych.

Wraz z ukończeniem (pod koniec maja br. nastąpiło oficjalnego otwarcie) ośrodka Hankook Technoring firma stworzyła kompletną infrastrukturę badawczo-rozwojową, aby jeszcze bardziej zwiększyć swój potencjał innowacyjny. Infrastruktura ta została zaprojektowana w celu stworzenia synergii z istniejącymi obiektami, w tym z globalną siedzibą główną, Hankook Technoplex (Seul, Korea). Ponadto producent posiada własny ośrodek testowy Technotrac na północy Finlandii do przeprowadzania testów na śniegu i lodzie, a także inne regionalne centra badań i rozwoju w Niemczech i USA. Opracowywanie i zabezpieczanie oryginalnych technologii odbywa się w Hankook Technodome, głównym centrum badań i rozwoju z najnowocześniejszym wyposażeniem.

Fot. Hankook

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony