ReklamaB1 ŚO - bridgestone 02.03-02.05 Piotr
Strona 1 z 1

Punktualnie o godzinie 14. czasu europejskiego podczas internetowej konferencji prasowej poznaliśmy szczegóły spektakularnej inwestycji.

Jeszcze w tym roku zostanie ukończona budowa nowego ośrodka testowego Nokian Tyres w Hiszpanii, gdzie nieustannie testowane będą opony całoroczne, letnie i zimowe. Obecnie trwa uruchamianie procesu testowania opon nawet przy prędkościach rzędu 300 km/h.

Centrum stworzone przez Nokian Tyres to także przestrzeń badań nad gwajulą - wyjątkową rośliną, która może być ekologicznym źródłem pozyskiwania kauczuku. W obrębie ośrodka przewidziano także obszar wygospodarowany z myślą o ochronie fauny. Skądinąd inwestycja z dbałością o środowisko naturalne to wiele funkcjonalnym rozwiązań. Woda będzie tu w 90% zagospodarowana, a ponad 1000 ekranów fotowoltaicznych zdecydowanie obniży ślad węglowy ośrodka testowego zlokalizowanego około godzinę drogi od Madrytu.

Szacuje się, że łączna wartość inwestycji wyniesie 60 mln EUR. Nowy ośrodek testowy stanowi inwestycję w innowacyjność, która należy do podstawowych wartości Nokian Tyres. Obiekt ten zwiększy konkurencyjność firmy, ponieważ umożliwia całoroczne testowanie produktów premium przeznaczonych specjalnie na rozwojowe rynki Europy Środkowej i USA. 

— Nakłady na ten ośrodek są w pełni zgodne z naszymi długoterminowymi celami rozwoju nowych produktów, które umocnią nasz wzrost na rynkach Europy. Jest to dla nas ważne osiągnięcie i największa inwestycja w testowanie opon w historii firmy — powiedział Daniel Rodriguez, dyrektor Ośrodka Testowego Nokian Tyres w Hiszpanii.

Budowa ośrodka testowego Nokian Tyres rozpoczęła się w maju 2018 r. 300-hektarowy obszar z 10 torami znajduje się w Santa Cruz de la Zarza. 

Fot. R. Dobrowolski i materiały nokiantyres.pl

Tagi: Nokian Tyres,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony