ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Ogumienie

Opony

Pozostałe opony

Warto wiedzieć

ponad rok temu  26.12.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Wykorzystując potencjał Gen3, kierowcy Mitch Evans i Sam Bird przetestowali kilka dni temu całkowicie elektryczny samochód wyścigowy na torze Ricardo Tormo. Zespół przejechał łącznie ponad 1500 kilometrów, co odpowiada długości trasy z Gaydon, siedziby Jaguar TCS Racing, do Monako.

Po wprowadzeniu opon Gen3, każde ze spektakularnych wyścigów w ramach Formuły E odbywa się dzięki koncernowi Hankook, który pełni rolę oficjalnego partnera oponiarskiego sezonu 2022/23.

Nowa opona została opracowana w ścisłej współpracy z serią wyścigów i jest szczególnie ukierunkowana na zaspokojenie potrzeb zrównoważonego rozwoju Formuły E i przyszłości e‑mobilności, naturalnie bez kompromisów w kwestii osiągów w sporcie motorowym. Prawie 30 procent nowej opony, która jest specjalnie dostosowana do trzeciej generacji pojazdów wyścigowych Formuły E, jest wykonane ze zrównoważonych materiałów.

Opony w nowym Jaguarze I-TYPE 6

Jaguar TCS Racing ukończył w nowym Jaguarze I-TYPE 6 oficjalny przedsezonowy test Formuły E ABB FIA 2023. Na torze Ricardo Tormo w Hiszpanii kierowcy Mitch Evans i Sam Bird przez pięć dni testów wykorzystywali potencjał Gen3.

Kierowcy zaprezentowali unikalne, asymetryczne barwy swoich samochodów. W ciągu ośmiu sesji zespół Jaguar TCS Racing osiągał pozytywne wyniki testów, gromadząc cenną wiedzę o nowym, lżejszym, szybszym i bardziej wydajnym samochodzie wyścigowym. Dzięki dodatkowemu silnikowi z przodu, nowym oponom oraz większym niż kiedykolwiek wcześniej możliwościom hamowania regeneracyjnego test był dla zespołu okazją do lepszego zrozumienia samochodu i optymalizacji jego ustawień.

Ciągłość w składzie kierowców Jaguar TCS Racing pozwoliła doświadczonej dwójce skupić całą uwagę na zapoznaniu się z rywalem na hiszpańskim torze. Podczas pięciu dni testów kierowcy przejechali łącznie ponad 1500 kilometrów, co odpowiada długości trasy z Gaydon, siedziby Jaguar TCS Racing, do Monako.

Obiecujące osiągi oraz wydajność samochodu

Nowozelandczyk Mitch Evans odniósł sukces, zdobywając trzecie miejsce zarówno w Treningu 3, jak i w kwalifikacjach. Podczas Sesji Testowej 5 Mitch i Sam również osiągnęli pierwsze i drugie najszybsze okrążenia w nowej mocy wyścigowej 300 KW.

- Ten przedsezonowy tydzień testowy dla wszystkich zespołów rozpoczyna sezon 2023 Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA. Dobrze było wrócić do Walencji i przetestować nasze samochody wyścigowe Jaguar I-TYPE 6 po raz pierwszy razem z innymi zespołami i oszacować, gdzie każdy z nich się znajduje pod kątem wydajności. Samochód Gen3 reprezentuje ogromny krok naprzód w zakresie technologii oraz elektryfikacji. Testowanie jest zawsze fundamentalnym procesem, a przez ten tydzień zdobyliśmy dużo wiedzy i informacji. Z zupełnie nowym samochodem Gen3 jego zrozumienie i rozwiązanie wszelkich problemów było ważniejsze niż kiedykolwiek do tej pory. Co ważne, odnotowaliśmy obiecujące osiągi oraz wydajność samochodu i będziemy nadal koncentrować się na naszych przygotowaniach do pierwszego wyścigu w Mexico City w styczniu - mówi James Barclay, dyrektor Jaguar TCS Racing Team.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ kataro 1 ponad rok temu Trzymajcie namiary - https://motocontroler.com/spra... Jak to widzicie? Czy tak da się wykryć jakieś poważniejsze problemy? Czy takie sprawdzenie samochodu przed zakupem w Lublinie ma większy sens?
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony