ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Ogumienie

Fachowe porady

10 miesięcy temu  11.08.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 6 minut

Strona 1 z 3

Odpowiednie przygotowanie się do sprzedaży samochodu może znacząco wpłynąć na sukces transakcji oraz zapewnić korzystne warunki dla obu stron. Na sukces sprzedażowy składa się wiele elementów, takich jak: odpowiednia perspektywa fotografii, czystość pojazdu, czy niezbędna dokumentacja.

Jakie kroki podjąć do udanej sprzedaży samochodu? Należy zadbać o każdy szczegół, aby już od początku budować zaufanie między sprzedawcą a kupującym. Eksperci autobaza.pl radzą, jak osiągnąć sukces w transakcji i obopólne zadowolenie.

Czy stan pojazdu ma znaczenie?

Kroki przygotowawcze względem oferty rozpoczynają się od dokładnej oceny stanu pojazdu. Przegląd techniczny to nieodzowny element, aby upewnić się, w jakim stanie jest wystawiany samochód. Pozwala ocenić m.in. stan opon, klocków hamulcowych i to, czy pojazd jest w pełni bezpieczny do dalszego użytkowania.

- Nie zawsze auto musi być w pełni sprawne, aby wzbudziło zainteresowanie. Zdarza się, że kupujący decydują się na auta z usterkami przy odpowiednio obniżonej cenie. Są to jednak rzadkie przypadki, a zdecydowanie częściej nabywcy szukają samochodów w dobrym stanie – zarówno technicznym, jak i wizualnym. Dzięki temu nie tracą czasu na jeżdżenie po warsztatach, a mogą od razu cieszyć się z jazdy. Dlatego, z perspektywy sprzedającego, warto zadbać o dobry stan samochodu, zwiększając tym samym atrakcyjność oferty, a o ewentualnych przetarciach, czy mniejszych szkodach, należy wspomnieć w ogłoszeniu - dodaje Przemysław Gąsiorowski, ekspert autobaza.pl.

Nie zapomnij o opisie!

Opis samochodu powinien być rzetelny i zawierać wszystkie istotne informacje. Na tym etapie niezbędnym wsparciem okazać się może raport historii pojazdu, wyszczególniający wszystkie zdarzenia związane z wystawianym autem. Takim narzędziem dysponuje portal autobaza.pl, gdzie dowiesz się wszystkiego, co chciałbyś wiedzieć o wybranym aucie.

- Sprawdzenie raportu okazuje się najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy sam sprzedawca kupował dany samochód już w stanie używanym. Poprzedni właściciel mógł mijać się z prawdą względem np. przebiegu auta. Powielanie błędnych informacji nie jest wskazane, dlatego warto uzupełnić swoją wiedzę przed wystawieniem ogłoszenia i spotkaniem z potencjalnym kupcem - mówi Przemysław Gąsiorowski.

W opisie nie powinno zabraknąć silnych stron pojazdu, ale i wskazania braków lub uszkodzeń. Jeśli w ostatnim czasie samochód przeszedł naprawę lub wymianę części – należy zawrzeć te informacje w treści. Niektóre auta posiadają coś, czego inne nie mają – czasem jest to szyberdach, a innym razem możliwość dostosowania auta do spania w nim. Zakomunikowanie tego może wzbudzić zainteresowanie dodatkowego grona odbiorców.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony