ReklamaB1 ŚO - atgtire 03.11-03.12 Mirek

Ogumienie

Opony

Opony przemysłowe

Inne

ponad rok temu  18.10.2016, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Kilka miesięcy temu na łamach „Świata Opon” przedstawiliśmy duńską firmę Just Easy Tools, która dostarcza urządzenia do obsługi ciężkich, nawet 11-tonowych kół i opon. Firma na początku tego roku weszła na polski rynek. Oferta Just Easy Tools wciąż się powiększa. Tym razem przedstawimy najnowsze urządzenia, dostępne już dla klientów.

Rolnictwo, transport, OTR, przemysł górniczy – to branże, w których urządzenia Just Easy Tools znajdują zastosowanie. Chwytaki, wózki czy układarki do serwisowania i transportu dużych i ciężkich kół i opon umożliwiają wykonanie skomplikowanych zadań logistycznych przez jedną osobę, zapewniając jednocześnie pełne bezpieczeństwo.

- Na początku tego roku rozpoczęliśmy współpracę z naszym nowym dilerem w Polsce, Rafałem Kwiatkowskim z firmy Frendix Poland. Przyznaję, że nasze urządzenia nie należą do tanich i mamy pewne obawy. Jednak kiedy klient dostrzeże wszystkie korzyści wynikające z takiej inwestycji, cena nie powinna powstrzymać go przed zakupem. Bezpieczeństwo i wydajność pracy to podstawowe atuty naszych rozwiązań. Na Węgrzech i w Rumunii nasze produkty przyjęły się doskonale. Liczymy na to, że podobnie będzie w Polsce. Pracujemy nad tym – opowiada Lars Jørgensen, prezes firmy Just Easy Tools.

Firma, która zaczynała od prostych nakładek do wózków widłowych, nie ustaje w poszukiwaniach nowych rozwiązań.

Jednym z najnowszych jest Easy Gripper Workshop. Niewielkie, poręczne urządzenie, doskonałe do obsługi opon na produkcji, w warsztatach czy innych pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni.

- Pierwsze urządzenie tego typu dostarczyliśmy właśnie do jednego z zakładów produkcyjnych firmy John Deere, gdzie będzie wykorzystywane zamiast stosowanych dotychczas dużych, nieporęcznych dźwigów – mówi Lars Jørgensen.

Urządzenie może przemieszczać oponę o wadze do jednej tony, na wysokość ponad dwóch metrów (promień skrętu wynosi 1,5 metra). Kolejne cechy to wbudowana kamera połączona z monitorem oraz trzypunktowy chwytak – te elementy zapewniają doskonałe warunki pracy. W porównaniu do ręcznych suwnic, powolnych i potencjalnie niebezpiecznych, Easy Gripper Workshop gwarantuje pełną kontrolę nad ruchem i prędkością, które operator dostosowuje do bieżącej sytuacji.

Kolejna nowość w ofercie Just Easy Tools to Easy Gripper 2400-2T. - W ten sposób poszerzamy naszą ofertę w zakresie szczególnie popularnych urządzeń z serii Easy Gripper – mówią przedstawiciele firmy. Najnowszy chwytak do kół i opon ma 2-tonowy udźwig. Trzypunktowy uchwyt ze specjalną powłoką gwarantują najlepszą możliwą przyczepność oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Kąt nachylenia chwytaka z oponą to aż 90 stopni. Podobnie jak w innych urządzeniach z tej serii, precyzyjne ruchy operatora ułatwia zestaw kamera-monitor. Urządzenie waży 650 kilogramów,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony