Ogumienie

Inne

5 miesięcy temu  29.08.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Według badania KANTAR przeprowadzonego na zlecenie Michelin Polska 88 proc. uczniów klas 3-6 szkoły podstawowej zawsze lub przynajmniej od czasu do czasu samodzielnie pokonuje trasę ze szkoły do domu i na zajęcia dodatkowe. Wyniki wskazują, że dzieci bardzo często nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Główne przewinienia to patrzenie w ekran telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię i wybieganie na drogę. Dlatego firma Michelin Polska przed rozpoczęciem roku szkolnego wystartowała z akcją skierowaną do rodziców, kierowców i uczniów, której celem jest podnoszenie świadomości w kwestiach bezpieczeństwa dzieci na drodze. Wszystkie działania prowadzone są pod hasłem #BezpiecznieDoSzkoły.

Wyniki badania1 przeprowadzonego na zlecenie Michelin Polska przez ośrodek badawczy KANTAR pokazują, że większość dzieci z klas 3-6 szkół podstawowych pokonuje trasę ze szkoły do domu lub na zajęcia dodatkowe samodzielnie. Aż 65 proc. z nich porusza się po tej drodze bez nadzoru rodziców codziennie lub bardzo często, a blisko jedna czwarta (23 proc.) – przynajmniej od czasu do czasu.

Ankietowani przez KANTAR dorośli uznali, że najczęściej obserwowane niebezpieczne zachowanie dzieci i młodzieży to patrzenie w ekran telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię (49 proc.), wybieganie na ulicę (44 proc.), jazda na rowerze, hulajnodze lub rolkach bez kasku (44 proc.) oraz przechodzenie przez jezdnię w nieoznakowanym miejscu (34 proc.).

Nadchodzący początek roku szkolnego jest więc dobrym momentem, aby przypominać o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania dzieci na drodze. Właśnie dlatego pod koniec sierpnia firma Michelin Polska startuje z akcją skierowaną do uczniów, rodziców i kierowców prowadzoną pod hasłem #BezpiecznieDoSzkoły, która ma też pomóc dzieciom w zapamiętaniu tych reguł.

Na stronie bezpieczniedoszkoly.michelin.pl opiekunowie będą mogli znaleźć zasady, których na drodze powinni przestrzegać najmłodsi, zebrane w atrakcyjnej formie kolorowego elementarza wraz zabawami ułatwiającymi przyswajanie wiedzy. Całość można również pobrać na stronie akcji i wydrukować.

Dodatkowo tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego na antenie wybranych rozgłośni radiowych w paśmie porannym prowadzone będą działania informacyjne skierowane do rodziców. O bezpiecznej drodze dzieci do szkoły pisać będą również wybrani rodzice-blogerzy zaangażowani do zwiększania świadomości dorosłych w tym obszarze.

Tagi: Michelin,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony