Ogumienie

Wydarzenia

2 miesiące temu  27.09.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Goodyear wprowadza na rynek kolejną generację popularnej linii opon zimowych UltraGrip. Nowy model UltraGrip Performance 3 został wyposażony m.in. w technologie Snow Protect i Wet Grip+, dzięki czemu wyróżnia się na tle konkurencji pewnym prowadzeniem na śniegu oraz krótką drogą hamowania na mokrej i suchej nawierzchni. Nowa opona jest dostępna w 94 rozmiarach.

Pewne prowadzenie w wymagających warunkach zimowych oraz krótka droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni to najważniejsze zalety nowej opony zimowej Goodyear UltraGrip Performance 3. Nowy model został wyposażony m.in. w technologie Snow Protect i Wet Grip+, dzięki czemu wyróżnia się na tle konkurencji pewnym prowadzeniem na śniegu oraz krótką drogą hamowania na mokrej i suchej nawierzchni.

Ponadto bardziej aerodynamiczny kształt ściany bocznej zmniejsza turbulencje, a nowy wzór bieżnika redukuje hałas, co przekłada się na lepszy komfort jazdy. Opona jest dostępna w 94 rozmiarach na obręcze od 14 do 21 cali, i pasuje do szerokiej gamy samochodów osobowych, z silnikami spalinowymi, elektrycznymi, jak i hybrydowymi.

Aura staje się coraz bardziej nieprzewidywalna

Aura staje się coraz bardziej nieprzewidywalna, zaskakując już nie tylko drogowców, ale także meteorologów. Jest to szczególnie niebezpieczne w okresie jesienno-zimowym, kiedy niespodziewane opady marznącego deszczu czy śniegu mogą stać źródłem problemów i stresu dla niejednego kierowcy, zwłaszcza mniej doświadczonego. Dlatego użytkownicy coraz częściej poszukują opon zdolnych do pracy w każdych warunkach zimowych, na śniegu, ale także na mokrej i suchej nawierzchni. To skłoniło Goodyeara do opracowania wszechstronnej opony o jeszcze bardziej zrównoważonych właściwościach zimowych niż utytułowany poprzedni model.

Dzięki szeregowi innowacyjnych rozwiązań, Goodyear wyznacza standardy osiągów, co potwierdził test przeprowadzony przez niezależny niemiecki urząd badawczy TUV SUD. W porównaniu z czterema konkurencyjnymi oponami klasy premium, UltraGrip Performance 3 radzi sobie najlepiej w zakresie prowadzenia na śniegu oraz hamowania na mokrej i suchej nawierzchni [1].

Najnowocześniejsze technologie dla wiodącej wydajności

W nowej oponie Goodyear zastosowano najnowsze technologie, które wprowadzają jej osiągi na wyższy poziom oraz sprawiają, że pasuje do wielu różnych generacji pojazdów, w tym potężnych aut elektrycznych. To np. technologia Snow Protect, dzięki zwiększonej gęstości lameli, które tworzą wiele krawędzi chwytających śnieg, zapewnia optymalną trakcję i przyczepność. Dodatkowo „śnieżne pazury” i dłuższe rowki na krawędzi barkowej poprawiają osiągi na miękkim i głębokim śniegu. Z kolei technologia Wet Grip+ ze zoptymalizowaną, okrągłą stopką zapewnia lepsze rozpraszanie wody. Woda jest spychana na boki, a nie do przodu, co zmniejsza ryzyko aquaplaningu i zapewnia doskonałe osiągi na mokrej jezdni.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony