Warto wiedzieć

Wydarzenia

Prawo

ponad rok temu  23.01.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

"Co myśmy się Pana nie nachwalili w ostatnim roku. Że wreszcie ktoś ukróci oszustwa przy kręceniu liczników w używanych autach. Że wreszcie ktoś pogoni oszustów i da Polakom możliwości kupowania auta, bez większej obawy, że cofnięto mu przebieg o 200 tysięcy kilometrów. Że wreszcie, od 1 stycznia tego roku, dzięki uchwaleniu ustawy skończymy z patologiami panoszącymi się na polskim rynku aut używanych. I co ? I NIC."

Tak zaczyna list otwarty do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry Marek Konieczny ze Związku Dealerów Samochodów.

Czytaj także:
Cofanie liczników miało być przestępstwem. Wciąż nie jest!

- Ustawy jak nie było, tak nie ma. 5 grudnia na posiedzeniu Komisji Infrastruktury w Sejmie wiceminister Warchoł poprosił, żeby zawiesić procedowanie ustawy dotyczącej penalizacji „kręcenia liczników” do czasu uchwalenia nowej ustawy o stacjach kontroli pojazdów. Już wtedy mieliśmy złe przeczucia. A potem ustawa o SKP utknęła w trzecim czytaniu i pewnie prędko pod obrady nie wróci - pisze Marek Konieczny. - Na rynku już pojawiły się sugestie, że wspomniane problemy legislacyjne to tylko pretekst i tak naprawdę znalazły się siły, które chcą powstrzymać zmiany prawa i nadal pozwalać bezkarnie oszukiwać Polaków. Co to za siły? My nie wiemy. Mamy nadzieję, że to tylko głupie plotki. Do kolejnego, lutowego posiedzenia Sejmu jest prawie miesiąc. W czasie pierwszego czytania ustawę o penalizacji „kręcenia liczników” poparły wszystkie siły polityczne. Zmiany w prawie popierają też absolutnie wszystkie organizacje reprezentujące konsumentów i przedsiębiorców.

- Nie ma więc na co czekać - podsumowuje list Marek Konieczny i dodaje. - Trzeba zrobić wszystko, by w bloku głosowań na lutowym posiedzeniu Sejmu, oczekiwane przez Polaków zmiany, stały się prawem.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Notar 3 ponad rok temu A co jak licznik się tak zepsuje że sam dolicza kilometry? Przykładem jest np. scenic 2 gdzie przed całkowitym "zdechnięciem" licznika może on zwiększyc swój przebieg o kilkaset a nawet kilka tys. km podzczas samego wyłaczenia zaplonu. Wtedy korekta jest też jego naprawą i nie jest to oszukanie przebiegu. Są jeszcze inne auta które mają podobne problemy (np. Navara). Ostatnio naprawiałem uszkodzony EZS który spowodował że na liczniku z 200 tyś zrobil 9999999.... i licznik też oczywiście do ustawienia...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Majster 2 ponad rok temuocena: 100%  My w firmie w takich przypadkach piszemy oswiadzenie, z tym oświadczeniem jedziesz na stacje diagnostyczna i diagnosta robi adnotacje w systemie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Mgr 1 ponad rok temu A co jak zmienię łucznik bo zdechł np obrotomierz??? Z innego auta...które miało mniejszy przebieg
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony