Ogumienie

Opony

Opony osobowe

16 dni temu  22.04.2021, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Kumho Tire zostało nagrodzone Red Dot Design Award 2021 w kategorii wzornictwa produktu za oponę Ecsta V730.

Red Dot Design Award, organizowany przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Niemczech od 1955 roku, nagradza zwycięzców w trzech kategoriach: produkt, marka i komunikacja oraz koncepcja. Ten duży, znany na całym świecie konkurs jest uznawany za jedną z trzech najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa, obok niemieckiego International Forum Design (iF) oraz amerykańskiego International Design Excellence Award (IDEA), a jego zwycięzcy są eksponowani w Red Dot Design Museum.

Ecsta V730 to opona o ultra wysokich osiągach, zoptymalizowana pod kątem samochodów najwyższych kategorii, w tym samochodów sportowych i wyścigowych, gdzie setne części sekund mogą stanowią istotną różnicę. Najnowocześniejsza mieszanka gumy bieżnika oraz solidna konstrukcja rzeźby bieżnika zapewniają stabilne prowadzenie i pokonywanie zakrętów przy bardzo dużych prędkościach, a technologia Optimum Formula pomaga skrócić czas okrążenia na torach wyścigowych.

W oponie Ecsta V730 zastosowano asymetryczny wzór bieżnika, aby sprostać różnym wymaganiom, takim jak wysoka przyczepność podczas jazdy i hamowania na suchych nawierzchniach oraz duża efektywność na mokrej nawierzchni. Opracowany przy pomocy zaawansowanych symulacji z wykorzystaniem superkomputerów, optymalny wzór bieżnika znacząco zmniejszył hałas, a jednocześnie zapewnił kierowcy najlepsze wrażenia z jazdy, maksymalne wyczucie i perfekcyjne prowadzenie. Na ścianie bocznej opony znajduje się dynamiczna grafika z hologramem flagi w czarną szachownicę symbolizującą wyścigi samochodowe, która nadaje jej tożsamość jako opony wyścigowej i przyczyniła się do uznania doskonałości jej projektu.

W zeszłym roku zostaliśmy uhonorowani czterema najwyższymi na świecie nagrodami w dziedzinie wzornictwa, udowadniając naszą technologiczną sprawność i możliwości projektowe - powiedział Cho Man-Sik, senior vice-president ds. rozwoju produktów RE w Kumho Tire. - Otrzymanie Red Dot Design Award 2021 to dobry początek tego roku, a my będziemy nadal dokładać starań, aby opracowywać produkty i technologie, które pasują do naszej reputacji lidera w dziedzinie technologii."

Tagi: Kumho,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony