ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Ogumienie

Felgi

28 dni temu  20.06.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Nowe felgi zadebiutują wraz z nową generacją Golfa R. 19-calowa felga waży zaledwie 8 kg. Jej masa została zmniejszona o 20 procent w porównaniu z obręczą w tym samym rozmiarze. Otwarty wzór felgi pozwala skuteczniej chłodzić hamulce, co jest szczególnie istotne podczas jazdy na torze.

Volkswagen R jeszcze w tym miesiącu zaprezentuje najmocniejsze odmiany Golfa: nowego Golfa R i nowego Golfa R Variant. Obie wersje nadwoziowe zapewniają doskonałe osiągi i przyciągający wzrok wygląd. Jedną z nowości są opracowane specjalnie do najmocniejszych Golfów 19-calowe, kute felgi aluminiowe Warmenau, które będą dostępne jako opcja.

Nowe, kute aluminiowe felgi zostały opracowane przez Volkswagen R we współpracy z Volkswagen Design i można je zamówić do obu odmian nowego Golfa R. Przy masie wynoszącej zaledwie 8 kg, felgi są o ok. 20 procent lżejsze niż inne obręcze w tym samym rozmiarze, co znacząco zmniejsza masę nieresorowaną i dodatkowo poprawia świetne właściwości jezdne.

- Zmniejszenie masy o 20% było sporym wyzwaniem, ponieważ nie można było zapominać o wytrzymałości. Znalezienie właściwej równowagi zajęło nam sporo czasu i wymagało przeprowadzenia wielu symulacji - wyjaśnia projektant Volkswagena Ranbir Kalha.

Konstrukcja zapewnia lepsze chłodzenie hamulców. Sercem projektu felgi jest dziesięć nachodzących na siebie prostokątów. Udało się zachować odpowiednią wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mimo dużego współczynnika otwarcia, który wynosi 71 procent. Dzięki temu chłodzenie hamulców jest skuteczniejsze, a naprężenia termiczne zminimalizowane, co jest szczególnie istotne na torze wyścigowym.

Fot. Volkswagen

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony