ReklamaB1 ŚO - gyft 06.09-06.10 Piotr

Nowości produktowe

Ogumienie

Opony

Pozostałe opony

Wydarzenia

ponad rok temu  13.06.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

To opona zaprojektowana specjalnie dla Mercedes-AMG One. Twórcy Mercedes-AMG One postawili na doświadczenie inżynierów Michelin, którzy na specjalne zamówienie zaprojektowali ogumienie dla tego nowego modelu samochodu.

Opona MICHELIN Pilot Sport Cup2 R - MO1 została opracowana we współpracy z zespołem Mercedesa, tak aby spełnić jego wymagania dotyczące osiągów zarówno na drodze, jak i na torze wyścigowym.

- Mercedes-AMG One jest samochodem, w którym zastosowano wiele technologii zapożyczonych ze sportów motorowych na najwyższym poziomie. W związku z tym już na samym początku prac rozwojowych było jasne, że ten model musi być wyposażony w ogumienie o maksymalnych osiągach, które będzie dopuszczone do ruchu drogowego. Dlatego świadomie zdecydowaliśmy się na oponę MICHELIN Pilot Sport Cup2 R, która łączy przyczepność zbliżoną do opony typu slick z precyzyjnym prowadzeniem i unikalnym wyglądem. Na ścianie bocznej opony znajduje się sylwetka Mercedes-AMG One oraz oznaczenie MO1 informujące o tym, że opona została wykonana na specjalne zamówienie – wyjaśnia Dirk Heldmann, szef działu rozwoju opon w Mercedes-AMG.

Bardzo wysoka przyczepność i zwiększona precyzja jazdy

Zastosowanie mieszanek gumowych, które na co dzień są wykorzystywane w sportach motorowych. Opona MICHELIN Pilot Sport Cup2 R - MO1 swoje osiągi zawdzięcza połączeniu mieszanki gumy ze specjalnie zaprojektowaną dla Mercedes-AMG One strefą stopki. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkową przyjemność z jazdy po torze dzięki bardzo wysokiej przyczepności i stabilności przy dużych prędkościach, szybkiemu pokonywaniu zakrętów oraz wyjątkowo dobrej trakcji i równowadze na wyjściu z wirażu, co pozwala w pełni wykorzystać moc pojazdu.

W oponie wykorzystano najnowsze technologie opracowane przez Michelin, m.im hybrydowy pas aramidowo-nylonowy, który zapewnia optymalne przenoszenie siły napędowej na drogę.

Entuzjaści dużych prędkości mogą wybrać oponę typu slick przeznaczoną wyłącznie do jazdy po torze. W tym przypadku opona jest wykonana z mieszanki specjalnych gum przeznaczonych do tego typu jazdy. Połączenie twardych kauczuków stosowane przez Michelin w sportach motorowych pozwala mieszance dostosować się do najwyższych temperatur panujących na torze, aby zagwarantować stałe osiągi na każdym okrążeniu.

Nowy wyjątkowy wzór sportowej opony stworzonej na miarę

Opona MICHELIN Pilot Sport Cup2 R - MO1 wyróżnia się wyglądem ścian bocznych – specjalnym wzorem opartym o Technologię Premium Touch, która zapewnia wymyślony przez Michelin "efektu aksamitu" w celu podkreślenia sportowego charakteru Mercedesa-AMG One. Cyfra "1" umieszczona na oponach stanowi znak rozpoznawczy tej ekskluzywnej opony.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony