ReklamaB1 ŚO - automechanika dubai 26.10-16.12 Mirek
Strona 1 z 1

Opona ma swą premierę europejską i debiutuje w rozmiarach od 15 do 20 cali. Na liście 115 wersji rozmiarowych jest 65 nowych pozycji, czyli o 40 proc. więcej niż przy poprzednim modelu MICHELIN CrossClimate+.

Gama opon MICHELIN CrossClimate wywarła ogromny wpływ na europejski rynek opon całorocznych, który od premiery opony w 2015 r. wzrasta o ok. 19 proc. rocznie.

Nowość Michelin jest produkowana w siedmiu europejskich fabrykach, głównie we Francji, a także w Polsce, Niemczech, Włoszech i Hiszpanii. Opona MICHELIN CrossClimate 2 łączy wiele, czasem pozornie niedających się pogodzić, osiągów i łatwo radzi sobie z różnymi warunkami pogodowymi we wszystkich porach roku. Zapewnia zalety opony letniej pod względem skuteczności hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, efektywności energetycznej i trwałości, oraz zalety opony zimowej pod względem trakcji i hamowania na śniegu i w niskiej temperaturze. Oznaczenie 3PMSF (3 szczyty górskie i płatek śniegu) na bokach MICHELIN CrossClimate 2 potwierdza, że oponę można stosować zimą, także w krajach, gdzie stosowanie opon zimowych jest obowiązkowe.

Dzięki innowacyjnym technologiom zapewnia maksymalnie wysokie osiągi od pierwszego do ostatniego kilometra. Innowacyjne połączenie zaawansowanych technologii, które zastosowano we wszystkich elementach opony – głównie w mieszance gumy i rzeźbie bieżnika, znalazło potwierdzenie w testach drogowych. Nowa, jak i po zużyciu bieżnika do dopuszczalnego poziomu (zgodnego z przepisami krajowymi dotyczącymi użytkowania opon zimowych) zwyciężyła w sześciu z dziewięciu testów – głównie w kategoriach skuteczności hamowania i trakcji.

Fot. Michelin

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 9
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony