Ogumienie

Warto wiedzieć

Wydarzenia

miesiąc temu  29.06.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 1

Najpierw koncern zawiesił działalność fabryki w Rosji oraz eksport na ten rynek, a teraz Grupa Michelin informuje, że wznowienie działalności produkcyjnej w Rosji, po jej wcześniejszym zawieszeniu 15 marca tego roku, jest technicznie niemożliwe z powodu niepewności sytuacji oraz problemów z zaopatrzeniem.

W najnowszym komunikacie czytamy, że w związku z tym do końca 2022 r. spółka przeniesie całą swoją działalność z Rosji, a także rozważa możliwość przekazania kontroli nad działalnością administracyjną, sprzedażową i przemysłową obecnemu zarządowi lokalnemu. W ten sposób Grupa Michelin przygotowuje rozwiązanie najkorzystniejsze dla swoich pracowników. Nowy podmiot ma działać w ramach struktury niezależnej od Grupy Michelin.

Przypomnijmy. Michelin Rosja zatrudnia około 1000 osób, z czego 750 w fabryce w Dawidowie położonej około 100 km od Moskwy. Możliwości produkcyjne zakładu obejmują od 1,5 do 2 mln opon rocznie, głównie do samochodów osobowych. Sprzedaż Michelin w Rosji stanowi 2 proc. całkowitej sprzedaży Grupy Michelin i 1 proc. globalnej produkcji opon do samochodów osobowych.

Pod względem finansowym, pozycja bilansowa Grupy Michelin w związku z projektem jest obecnie szacowana na około 250 mln euro. Zakończenie tego projektu doprowadziłoby do wyłączenia tej części działalności z zakresu konsolidacji spółki, ale nie miałoby wpływu na wytyczne finansowe całej Grupy Michelin.

Fot. Michelin

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony