ReklamaB1 ŚO - automechanika dubai 26.10-16.12 Mirek

nie przegap

Ogumienie

Regeneracja

TARGI

Zagraniczne

miesiąc temu  05.09.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 1

Monachium stanie się areną Międzynarodowych Targów IAA Mobility, które odbędą się w dniach 7 – 12 września. Podczas imprezy Michelin zamierza skupić się na recyklingu opakowań, z których mogą powstawać nowe opony.

IAA to już 120 lat tradycji przemysłu motoryzacyjnego. Wychodząc naprzeciw najnowszym trendom tegoroczne targi obejmują swym zakresem nie tylko tradycyjne zagadnienia motoryzacji, ale w coraz większym stopniu te dotyczące globalnych rozwiązań mobilności współczesnego świata.

W Monachium Michelin zaprezentuje swoją wizję przyszłości opon z recyklingu: MICHELIN Vision Concept. Będzie to pojazd elektryczny na prototypowych oponach MICHELIN Uptis - wizja urzeczywistniona, która wejdzie do produkcji w 2024 r. Opony MICHELIN Vision Concept będą w 100% wykonane z materiałów nadających się do recyklingu, drukowane w technologii 3D i odporne na przebicia.

Michelin zapowiada, że swój udział w imprezie podyktowany będzie trosce o recykling opakowań. Zespoły składające się z niemieckich pracowników firmy dołączą do znanego na całym świecie Człowieka Michelin, aby uświadomić ludziom, że wyrzucane dziś odpady staną się cennym surowcem dla opon jutra. To o tyle istotne, że już w 2024 r. na drogi wyjadą pierwsze opony Michelin stworzone z odpadów – z kubków po jogurtach i butelkach PET pochodzących z recyklingu. Co roku około 4 miliardy butelek PET może zostać poddanych recyklingowi jako surowiec do produkcji opon. Podczas IAA zespoły Michelin mają na celu zebranie wystarczającej ilości plastiku na pierwsze 100 opon.

- Na potrzeby jednej opony możemy przetworzyć do 143 kubków po jogurtach i około 12 butelek PET dzięki zaawansowanym technologicznie procesom recyklingu. Chcemy zająć się problemem plastiku w społeczeństwie i zaoferować rozwiązania - mówi Anish K. Taneja, Dyrektor Generalny Michelin Europe North.

Do 2030 r. Michelin zamierza produkować opony klasy premium w 40 procentach z surowców odnawialnych, takich jak kauczuk naturalny czy olej słonecznikowy, a do 2050 r. produkować opony w całości z surowców odnawialnych.

Fot. Michelin

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony