Warto wiedzieć

Wydarzenia

5 miesięcy temu  14.07.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Światowej klasy sprzęt medyczny o wartości około 650 000 zł podarowała Fundacja Korporacyjna Michelin Oddziałowi Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Fundacja Korporacyjna Michelin z siedzibą we Francji działa w 32 krajach. Tylko w 2018 r. zrealizowała 115 projektów pomagających lokalnym społecznościom w obszarach takich jak wspieranie zrównoważonego rozwoju, zdrowie, ochrona środowiska, edukacja, inicjatywy sportowe i artystyczne.

Szpital otrzymał od Fundacji Korporacyjnej Michelin 2 światowej klasy inkubatory, stację centralnego monitorowania wraz z 8 kardiomonitorami, 2 kardiomonitory transportowe, lampę do fototerapii oraz laktatory i różnego rodzaju oprzyrządowanie.

- Jeszcze nigdy Oddział Kliniczny Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt nie otrzymał jednorazowo tak hojnej pomocy. Sprzęt podarowany przez Fundację Korporacyjną Michelin umożliwi szpitalowi ratowanie i leczenie najciężej chorych noworodków w regionie – mówi dr n. medycznych Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor WSSD w Olsztynie – Sprzęt, który mają do dyspozycji nasi lekarze i pielęgniarki ma kluczowe znaczenie, ponieważ pacjentami oddziału są noworodki po złożonych zabiegach chirurgicznych. Są to również wcześniaki z długotrwałą niewydolnością oddechową i ciężkimi zakażeniami – podkreśla dyrektor Krystyna Piskorz-Ogórek.

- Jesteśmy szczęśliwi, że dzięki Fundacji Korporacyjnej Michelin szpital zyskał tak nowoczesny sprzęt. Pomaganie szpitalowi dziecięcemu to wyraz naszej społecznej odpowiedzialności. Współpracujemy ze szpitalem od lat, organizując między innymi imprezę "Kilometry Pomocy", podczas której nasi pracownicy i mieszkańcy Olsztyna mogą wychodzić, wybiegać i wyjeździć na rowerach środki na zakup sprzętu medycznego – powiedział Prezes Zarządu Michelin Polska S.A. Jarosław Michalak, wręczając symboliczny czek na ręce dyrektor Krystyny Piskorz-Ogórek. Jarosław Michalak podkreślił też, że współpraca Michelin ze szpitalem wykracza poza relacje biznesowe: - Po prostu daje nam to wielką radość.

Najnowsze inkubatory zapewniające utrzymanie optymalnych warunków wcześniakom umożliwiają zindywidualizowaną opiekę – kontrolę poziomu hałasu i naświetlenia, podgrzewany materac, a nawet wbudowany głośnik pozwalający na stymulację noworodka głosem matki czy czynnością jej serca. Do zapewnienia całościowej opieki nad noworodkami służy system kardiomonitorów. Dzięki zainstalowanej centrali monitorującej parametry ze wszystkich 8 kardiomonitorów wyświetlają się na jednym monitorze w dyżurce, a dodatkowy monitor z podglądem znajduje się w gabinecie lekarskim.

Tagi: Michelin,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony