ReklamaB1 ŚO - agristarII 09.02-09.03 Mirek

Ogumienie

Opony

Opony przemysłowe

miesiąc temu  26.01.2021, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Air France zdecydował o rozszerzeniu umowy z Grupą Michelin, która przez najbliższe 10 lat będzie wyposażać flotę przewoźnika w opony lotnicze. Celem współpracy będzie również rozwój usług i rozwiązań z myślą o bardziej zrównoważonym przemyśle lotniczym.

Air France wybrał Michelin na wyłącznego dostawcę ogumienia dla swojej floty. Umowa obejmuje dostarczanie opon nowych lub bieżnikowanych produkowanych w fabryce Saint Doulchard w Bourges we Francji do krótko-, średnio- i długodystansowych (oprócz Boeing 787) samolotów przewoźnika.

Maszyny Air France będą wyposażone w najnowocześniejsze opony lotnicze, takie jak radialne opony Michelin AIR X z technologią NZG (Near Zero Growth). Technologia ta zapewnia oponom lotniczym większą trwałość i wyjątkową odporność. 

Długoterminowe partnerstwo dla rozwoju zrównoważonego lotnictwa

Umowa, która obowiązywała między firmami w latach 2010-2020, umożliwiała Air France korzystanie ze wszystkich najnowszych technologii opracowanych przez Michelin. Podstawą do przedłużenia współpracy była podobna filozofia biznesowa obu partnerów, który stawiają na innowacje dla wyższej wydajności i większego bezpieczeństwa.

Planem na kolejną dekadę jest kontynuowanie prac nad zmniejszeniem śladu węglowego. Grupa Michelin już teraz bierze aktywny udział w europejskich programach badawczych i pracuje nad technologiami dla dalszego obniżania wagi opon oraz mechanicznego zmniejszania zużycia paliwa i emisji CO2 podczas każdego lotu.

W ramach podpisanej umowy firmy rozszerzą swoją współpracę m.in. o usługi dodatkowe. Oferta Michelin przygotowana dla Air France obejmuje takie rozwiązania jak innowacyjne kanały recyklingu, wysokowydajne żywice ekologiczne oraz druk 3D z metalu i plastiku. Poszerzenie zakresu partnerstwa było możliwe dzięki niedawnej dywersyfikacji obszarów działalności i know-how Michelin. Tego typu inicjatywy pomogą Air France osiągnąć założone cele z obszaru zrównoważonego rozwoju, w tym 50 proc. redukcji emisji CO2 na pasażera/km do 2030 roku.

- Grupa Michelin jest nie tylko dostawcą, ale również wieloletnim partnerem Air France. Cieszymy się, że będziemy wyposażać nasze samoloty w opony produkowane we Francji oraz rozszerzać naszą współpracę o nowe obszary innowacji. Podpisana umowa otwiera drogę do realizacji naszych ambitnych projektów, które pozwolą przyspieszyć redukcję naszego śladu środowiskowego, co jest jednym z priorytetów Air France – powiedział Géry Mortreux, EVP Engineering & Maintenance w Air France.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony