Ogumienie

Opony

Opony osobowe

7 miesięcy temu  17.10.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 3

Ostatnio zimy w całej Europie zaskakują nagłymi zmianami pogody. Ulewne deszcze zdarzają się coraz częściej, co zwiększa ilość błota pośniegowego, które na drodze zawsze jest groźne. Z drugiej strony wiele jest dni z pogodą umożliwiającą jazdę po suchej nawierzchni.

- Aby stawić czoła kapryśnej europejskiej pogodzie, warto skorzystać z asortymentu niezawodnych i jakościowych opon zimowych wyprodukowanych przez firmę o skandynawskich korzeniach. Najnowszym produktem Nokian Tyres z rodziny opon zimowych jest przygotowana na nadchodzący sezon Nokian WR Snowproof, która zapewnia bezpieczeństwo i komfort jazdy - czytamy w komunikacie Nokian Tyres.

Nokian WR Snowproof to nowa opona zimowa premium. - Doskonale łączy pierwszorzędną przyczepność z przewidywalną i równomierną jazdą, spełniając potrzeby kierowców podróżujących zimą w Środkowej Europie. Nokian WR Snowproof zapewnia doskonałą przyczepność na drodze pokrytej śniegiem i błotem pośniegowym – to zaleta, której kierowcy oczekują i niejednokrotnie potrzebują. Świetną przyczepność opona zawdzięcza nowej koncepcji Alpine Sense Grip, natomiast unikalny składnik gumy, Alpine Grip, gwarantuje dobre prowadzenie w szerokim zakresie zimowych temperatur, od łagodnych do bardzo surowych - informuje producent.

Ta zimowa opona klasy premium jest nie tylko przyjazna środowisku: każdy blok jej bieżnika i każdy rowek pełni określoną funkcję, umożliwiając bezpieczną i komfortową jazdę. Dzięki temu samochód prowadzi się łatwo i równomiernie niezależnie od nawierzchni, a opona nie wymyka się spod kontroli nawet w niespodziewanych warunkach. Nokian WR Snowproof wykazuje bardzo niski opór toczenia, co oznacza mniejsze zużycie paliwa i niższą emisję – wyjaśnia Martin Dražík, Menedżer Produktu w Nokian Tyres Europe.

Nowa opona jest oferowana w następujących kategoriach prędkości: Q (160 km/h), T (190 km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) oraz W (270 km/h). Szeroki wybór artykułów z tej linii obejmuje 55 produktów o wymiarze od 14 do 20 cali. Nowy model Nokian WR Snowproof jest dostępny dla konsumentów od jesieni 2019 roku.

Spokój ducha dla kierowców SUV-ów na zimowych drogach

- Zimowa opona Nokian WR SUV 4 została zaprojektowana w odpowiedzi na potrzeby kierowców SUV-ów z Europy Środkowej tak, aby zapewnić im najwyższą wydajność na śniegu, błocie pośniegowym czy w ulewnym deszczu. Bez względu na to, czy podróżujesz w pośpiechu po autostradzie, przedzierasz się przez gęsty miejski ruch uliczny, czy przemierzasz malownicze alpejskie drogi, zawsze możesz mieć pewność, że masz pełną kontrolę nad pojazdem i możesz przewidzieć jego pracę zarówno na śliskich, jak i na suchych nawierzchniach. Ta opona premium zapewnia wyjątkowe połączenie świetnych osiągów na śniegu oraz właściwości użytkowych na suchej i mokrej nawierzchni z wysoką odpornością na aquaplaning. W porównaniu do pięciu konkurencyjnych wyrobów premium, Nokian WR SUV 4 wyróżnia się znakomitą boczną przyczepnością na śniegu oraz wyjątkowo krótką drogą hamowania na śniegu i lodzie - podaje Nokian.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony