ReklamaB1 ŚO Geomax 10.03-10.04 Mirek

Ogumienie

2 miesiące temu  16.01.2023, ~ Administrator   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

NEXEN TIRE, wiodący światowy producent opon, zaprezentował opony koncepcyjne przyszłości BTR, Mearth i Nocturne opracowane we współpracy z Design Council Busan (DCB) w ramach współpracy branżowo-akademickiej.

Trzy przyszłe opony koncepcyjne powstały we współpracy z dziewięcioma studentami „product design" z DCB Korea Design Membership Plus (KDM+), publicznego programu członkostwa w dziedzinie projektowania, który promuje branże projektowe i społeczne, a jednocześnie wspiera studentów jako talenty w branży przemysłowej poprzez różne praktyczne projekty edukacujne.

Pierwsza, „BTR", co oznacza Born to Race, to opona wyścigowa o sferycznej strukturze wewnętrznej, która może swobodnie regulować kąt pochylenia kół w zależności od toru jazdy, zachowując jednocześnie stabilną powierchnię styku oraz z indywidualnymi rzeźbami bieżnika.

Opona „Mearth (Mars+Earth)" to opona typu future transform przeznaczona do użytku na Marsie, która zapewnia tryb poprawiający właściwości jezdne poprzez rozszerzenie powierzchni bieżnika za pomocą specjalnych materiałów, a także tryb oczyszczania jałowej ziemi na Marsie poprzez wystające konstrukcje ścian bocznych.

Wreszcie bezpowietrzna opona „Nocturne", która wykorzystuje technologię aktywnej redukcji hałasu, nie tylko skutecznie tłumi hałas opon podczas jazdy z dużą prędkością, ale może również działać po zatrzymaniu, np. na kampingu, aby cieszyć się cichym otoczeniem wokół pojazdu.

NEXEN TIRE chce nadal odkrywać kreatywne pomysły poprzez różne wspólne projekty badawcze przemysłu i środowiska akademickiego oraz przewodzić przyszłemu trendowi w branży mobilności dzięki wyróżniającej się koncepcji. W międzyczasie firma NEXEN TIRE zdobyła w zeszłym roku główną nagrodę podczas konkursu IDEA Design Awards 2022 za opony koncepcyjne opracowane we współpracy ze studentami projektowania produktów Korea Design Promotion Agency (KDM+).

Tagi: NEXEN,

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony