Ogumienie

Opony

3 miesiące temu  08.05.2019, ~ Bartłomiej Ryś   

Strona 1 z 1

W uroczystym otwarciu Centralnego Instytutu Badawczego NEXEN wzięło udział ponad 300 osób. Na miejscu nie mogło zabraknąć przewodniczącego firmy, pana Kang Byeong Junga, dyrektora naczelnego Travisa Kanga, przewodniczącego Koreańskiej Federacji Pracodawców p. Sohn Kyung Shik oraz kierownictwa i pracowników CIB NEXEN.

Firma z siedzibą w kompleksie przemysłowym Magok w Seulu zainwestowała 200 miliardów KRW  (ponad 655 milionów złotych) w ciągu dwóch lat w rozwój „THE NEXEN univerCITY” - budynku o powierzchni ponad 57 tysięcy m2 z ośmioma piętrami nad i dwoma pod ziemią. Całość to kompleksy nie tylko badawcze, ale też biznesowe.

Obszar roboczy to typowy „open space”, który ma na celu zmaksymalizować koncentrację i pracę zespołową. Badania tyczyć się będą produktów OE/RE, technologii AI i techniki tak zwanej „wirtualnej opony”. Centrum będzie również zajmować się poprawą wydajności opon i pojazdów oraz sprawdzać i analizować różne materiały w wymiarze nano i makro.

NEXEN TIRE dzięki inwestycji planuje rozwinąć swoje możliwości badawczo-rozwojowe by szybko reagować na zmieniający się rynek, zarówno w aspekcie lokalnym jak i globalnym. Centralny Instytut Badawczy Magok będzie też wspierał inne centra zlokalizowane w Yangsan, Changnyeong, Niemczech, Czechach, USA i Chinach.

Dziedziniec i zielony dach z wieloma helisami to kluczowa przestrzeń obiektu, która zawiera kulturę korporacyjną NEXEN TIRE skoncentrowaną na komunikacji i współpracy. Zewnętrza strona to imitacja różnych wzorów bieżnika opon, czyli głównego produktu firmy. W holu na ścianie o szerokości 30 metrów i wysokości 7 metrów wyświetlany jest film przedstawiający kreatywną i artystyczną wizję „THE NEXEN univerCITY”. Budynek jest przyjazny dla środowiska, posiada system zasilania energią słoneczną, ma też system uziemienia wentylacji chłodzącej i grzewczej oraz „zielony dach”, który ma zapobiegać uszkodzeniom termicznym. Koreańska Agencja Energetyczna wystawiła certyfikat sprawności tego budynku i oceniła go jako „numer jeden”. 

 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony