Ogumienie

25 dni temu  20.05.2021, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Dwie znakomite marki ze świata mobilności łączą siły w ramach nowego partnerstwa: mistrz świata Formuły 1 z 2016 roku i przedsiębiorca działający na rzecz zrównoważonego rozwoju – Nico Rosberg – podpisał kontrakt jako nowy ambasador marki Continental.

– Nico Rosberg i Continental doskonale do siebie pasują – mówi Philipp von Hirschheydt, Head of Business Unit Replacement Tires EMEA. – Nico Rosberg odniósł ogromny sukces w sportach motorowych, uosabia osiągi na najwyższym poziomie i wykazuje się wieloaspektowym zaangażowaniem w ochronę środowiska. Tymczasem Continental – jako wiodący projektant i producent opon klasy premium – jest wzorem maksymalnego bezpieczeństwa i najwyższych osiągów w każdej sytuacji na drodze. Jednocześnie realizujemy bardzo rygorystyczną strategię zrównoważonego rozwoju. Oprócz tego, że jesteśmy liderem w opracowywaniu przyjaznych dla środowiska rozwiązań technologicznych, postawiliśmy sobie również niezwykle wymagające cele, jeśli chodzi o neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla oraz zrównoważone praktyki biznesowe w całym łańcuchu wartości. Nico Rosberg wyjaśnia – Jestem dumny, że mogę pracować z partnerami, którzy stawiają w centrum swoich działań zrównoważony rozwój, technologię i bezpieczeństwo. Podobnie jak ja, Continental mocno angażuje się w tworzenie zrównoważonej mobilności. W tej kwestii rozwój i innowacje w sektorze oponiarskim mają fundamentalne znaczenie. Widzę te wspólne wartości jako podstawę naszej współpracy.

Przykładem udanej współpracy obu partnerów był pierwszy weekend kwietnia tego roku: na pustyni w Arabii Saudyjskiej, w zawodach inaugurujących nową serię wyścigów Extreme E, zwyciężył zespół Rosberg Xtreme Racing poruszający się na oponach dostarczonych przez Continental, partnera założycielskiego Extreme E. Ta seria wyścigów off-road odbywa się w różnych zakątkach globu, w specjalnie zaprojektowanych samochodach elektrycznych. Extreme E koncentruje się na zrównoważonym rozwoju, a jego celem jest zwrócenie uwagi na skutki zmian klimatycznych i walka z nimi poprzez promowanie projektów ochrony klimatu. Nico Rosberg ze swoim zespołem wyścigowym Rosberg X Racing, oraz Continental, jako partner założycielski serii i producent opon terenowych używanych przez wszystkie zespoły, wspólnie wspierają Extreme E.

Tagi: Continental,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony