ReklamaB1 ŚO - automechanika dubai 26.10-16.12 Mirek

nie przegap

Ogumienie

Opony

Warto wiedzieć

Wydarzenia

miesiąc temu  15.09.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 1

Skandynawski producent opon zapowiada wzrost organiczny wyprzedzający rynek oraz większy udział w kluczowych rynkach. Cel? Osiągnięcie sprzedaży o wartości 2 mld euro netto.

Rada Dyrektorów Nokian Tyres zatwierdziła nową, średnioterminową strategię firmy oraz zaktualizowane cele finansowe i pozafinansowe. Ta zakłada wzrost szybszy niż rynek: Sprzedaż 2 mld EUR netto, wysoką rentowność i zwrot z inwestycji: zysk operacyjny segmentów i ROCE segmentów na poziomie 20%, oraz rosnącą dywidendę zwykłą - powyżej 50% zysku netto.

- Faza dużych inwestycji została zakończona, a my jesteśmy dobrze przygotowani na wzrost i osiąganie dobrych wyników. Z naszymi obecnymi możliwościami produkcyjnymi, cenioną marką i światowej klasy zespołem, jesteśmy gotowi do wykonania ambitnego skoku, by stać się firmą o przychodach rzędu 2 miliardów euro. Będziemy kontynuować wzrost wyników operacyjnych i handlowych, co w połączeniu z rozwijającymi się rynkami, pozwoli nam osiągnąć kolejny poziom w nadchodzących latach – powiedział Jukka Moisio, Prezes i Dyrektor Generalny Nokian Tyres.

Średnioterminowa strategia wzrostu Nokian Tyres opiera się na konkurencyjnych atutach firmy, takich jak: wysokiej jakości produkty marki premium, efektywny łańcuch dostaw, wiodąca pozycja w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz silny zespół. W latach 2020-2021 skandynawski producent opon wprowadził rekordową liczbę nowych produktów i będzie nadal inwestować w innowacje, aby wzmocnić swoją konkurencyjność oraz pozycję w segmencie opon premium. Wzmocnienie marki Nokian Tyres w regionach stanie się kluczowym elementem bliższej współpracy z klientami. Poprawa rentowności będzie napędzana przez zwiększanie wolumenów i wydajności operacyjnej.

Nowe produkty i inteligentne strategie

Oczekuje się, że globalny rynek opon będzie rósł do 2024 roku o około 5% rocznie roku (źródło: LMC Tyre & Rubber). Średnioterminowym celem Nokian Tyres jest przekroczenie tempa wzrostu rynku i osiągnięcie 2 miliardów euro sprzedaży netto. Trendy makroekonomiczne, takie jak rosnąca liczba nowych modeli samochodów, coraz większa penetracja rynku przez SUV-y i CUV-y oraz łagodzenie zmian klimatycznych, napędzają popyt na innowacyjne opony, produkowane w sposób zrównoważony.

Cele pozafinansowe

Te koncentrują się na wprowadzaniu do produktów nowych innowacji w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa, redukcji emisji CO₂, dalszej poprawie bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz monitorowaniu zrównoważonego rozwoju dostawców.

Nokian Tyres zamierza między innymi do 2030 roku zwiększyć udział surowców pochodzących z recyklingu lub odnawialnych w oponach do 50%. W latach 2018-2030 zmniejszyć emisję CO₂ z surowców i opon o 25%. Zmniejszyć częstotliwości wypadków (LTIF) o 20% rocznie. Do 2025 roku przeprowadzić audyt zrównoważonego rozwoju u 100% aktywnych dostawców o znaczeniu krytycznym.

Fot. Nokian Tyres

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony