ReklamaB1 ŚO - nexentire 02.02-02.03 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

Wydarzenia

2 miesiące temu  05.12.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 1 z 2

Nokian Tyres z gamą udoskonalonych opon letnich

Nokian Tyres udoskonala swoją ofertę opon przeznaczonych do użytku w okresie letnim w obszarze Europy Środkowej w pojazdach pasażerskich, sportowych i crossoverach. Nokian Tyres Powerproof 1 to stabilność i kontrola przy dużych prędkościach, podczas gdy Nokian Tyres Wetproof 1 to znakomite hamowanie na mokrej jezdni i niskie ryzyko aquaplaningu. Oba produkty są oparte na znanej koncepcji podwójnej strefy bezpieczeństwa.

Od kilku już dekad Nokian Tyres zapewnia bezpieczeństwo na drogach, wdrażając coraz bardziej bezpieczne i inteligentne rozwiązania. Tę ambicję spełnia, wprowadzając produkty zaprojektowane z myślą o niezawodności i spokoju na drodze. Warunki w okresie letnim mogą być bardzo zmienne – od słonecznej pogody i wysokich temperatur po intensywne opady deszczu. Dlatego tak ważne jest posiadanie opon z możliwością adaptacji, które są w stanie zawsze zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność.

- Dzięki naszej wiedzy na temat wymagających warunków drogowych i ciągłemu rozwijaniu produktów mogliśmy zwiększyć poziom bezpieczeństwa w udoskonalonej ofercie opon letnich - powiedział Tommi Alhola, wiceprezes ds. opon do samochodów pasażerskich, Nokian Tyres, Europa Środkowa.

Europejscy kierowcy szczególnie cenią sobie dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni i stabilność jazdy, podczas gdy kierujący pojazdami sportowymi doceniają bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach. Opony klasy UHP, Nokian Tyres Powerproof 1, są synonimem najwyższej jakości i osiągów. Stabilność, sterowność i przewidywalne reakcje opon Powerproof 1 pozwalają pewnie i precyzyjnie prowadzić samochód o dużej mocy. Opony Nokian Tyres Wetproof 1 łączą wysoki komfort jazdy z maksymalnym bezpieczeństwem. Jak sugeruje nazwa, Wetproof 1 to mistrz mokrej nawierzchni, gwarant bezpieczeństwa w deszczu i komfortu w złych warunkach. Dzięki niskiemu oporowi toczenia opony te zapewniają także oszczędności energii i zwiększony przebieg.

- Dotychczas opony przeznaczone na sezon letni dominowały w branży opon w Europie Centralnej. Chociaż segment opon wielosezonowych przejął pewną część rynku, segment opon letnich utrzymał swoją przewagę. Najbardziej widoczna zmiana w tym segmencie to wzrost zapotrzebowania na opony do większych rozmiarów felg. Nowa oferta opon letnich Nokian Tyres stanowi odpowiedź na tę zmianę, jako że swym zakresem obejmuje ponad 90% rozmiarów na rynku - dodaje Alhola.

W udoskonalonej ofercie opon letnich można znaleźć rozmiary do nowoczesnych samochodów pasażerskich, SUV-ów i CUV-ów – aż 99 produktów w rozmiarze od 15 do 20 cali, z indeksem prędkości T (190 km/h), H (210 km/h), V (240 km/h), W (270 km/h) i Y (300 km/h). Nowe produkty będą dostępne dla konsumentów na sezon letni 2024.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony