ReklamaB1 ŚO - nexentire 02.02-02.03 Piotr

Ogumienie

Transport

Wydarzenia

4 miesiące temu  23.10.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 1 z 2

Scania wprowadza nowe elektryczne pojazdy ciężarowe o mocy, zasięgu i pojemności ładowania umożliwiającej codzienną pracę w różnych obszarach transportu miejskiego i regionalnego. Wszystkie samochody ciężarowe są wyposażone w ogniwa akumulatorowe dostarczane przez Northvolt i pakiety baterii produkowane w zakładzie montażu baterii Scania w Södertälje.

Scania po raz pierwszy zaprezentowała nową gamę zeroemisyjnych pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym, przeznaczonych do obsługi tras regionalnych i zgromadziła solidny portfel zamówień. W szwedzkim Södertälje rozpoczyna się produkcja pojazdów z kabinami R i S o mocy silnika 400 lub 450 kW, odpowiedniej dla szerokiej gamy zastosowań. Zmodernizowane miejskie pojazdy elektryczne wyposażone w nowe zestawy akumulatorów, podwozia przystosowane do zasilania energią elektryczną oraz usługi, jak Scania Charging Access, pozwoliły na wypracowanie dojrzałej i atrakcyjnej oferty sprzedażowej przeznaczonej dla szerokiego spektrum klientów, niezależnie od realizowanych przez nich zadań transportowych.

– Korzystanie z zeroemisyjnych pojazdów ciężarowych nie jest już przywilejem wybranych. Oferta Scania obejmuje obecnie szeroki zakres aplikacji i wymagań klientów, a jednocześnie usługi, które ułatwiają transformację w kierunku zrównoważonych rozwiązań transportowych – komentuje Fredrik Allard, starszy wiceprezes i dyrektor ds. elektryfikacji w Scania.

Ani zasięg, ani ładowanie nie muszą już stanowić wyzwania, podobnie jak dostępna moc sięgająca 450 kW. Szczególnie mocną stroną Scania jest zrównoważone podejście do łańcucha dostaw surowców do produkcji akumulatorów, stali i energii elektrycznej.

Lepsze parametry niż napęd konwencjonalny

Nowa seria elektrycznych pojazdów Scania przeznaczonych do obsługi tras regionalnych ma imponujące parametry: masa całkowita do 64 t, zasięg do 390 km, moc ładowania do 375 kW, a moc maksymalna 400 lub 450 kW (około 610 KM) – to znacznie więcej niż w przypadku większości konwencjonalnych pojazdów ciężarowych.

Najnowsze elektryczne pojazdy Scania są oferowane zarówno jako podwozia do zabudowy, jak i ciągniki siodłowe z kabinami R i S. Zasięg, jak zawsze, będzie uzależniony od masy, eksploatacji, pogody, stylu jazdy itp., ale w przypadku 27-tonowej wywrotki miejskiej z sześcioma akumulatorami można oczekiwać 350 km zasięgu po każdym ładowaniu. Jedna godzina ładowania zwiększa zasięg o 270 km. Do osiągnięcia rozsądnego czasu ładowania wcale nie potrzeba najwyższej mocy 350 kW: ładowarka o mocy 130 kW w ciągu godziny o 100 km zwiększy zasięg ciężarówki, która zużywa 1,3 kWh/km.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony