ReklamaB1 ŚO - nexentire 02.02-02.03 Piotr

Premiery opon

2 miesiące temu  07.12.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Yokohama Off-Highway Tires (YOHT) przedstawia oponę Alliance 373 VibroFarm dostosowaną do zbioru np. oliwek, pistacji, winogron. Propozycja to idealna dla ciągników z ładowaczem czołowym oraz do wszystkich zastosowań drogowych i terenowych.

Doświadczenie pokazuje, że wymagania dotyczące koncepcyjnych opon do ciągników są wysokie, np. w przypadku uprawy oliwek na Półwyspie Iberyjskim. Maszyny wibracyjne i żniwne montowane są najczęściej z przodu. Powoduje to znaczne obciążenie przedniej osi – między innymi ze względu na nierównomierny rozkład obciążenia – co stawia większe wymagania oponom. Ponadto ciągniki są często coraz częściej wykorzystywane w transporcie drogowym i podczas wykonywania różnorodnych prac rolnych w gospodarstwach rolnych.

Do tych zastosowań dostosowana została nowa koncepcyjna opona Alliance 373 VibroFarm. Nowa, wzmocniona konstrukcja osnowy ze stalowym opasaniem zapewnia wysoką stabilność opony i maszyny podczas pracy, nawet przy ekstremalnych obciążeniach. Technologia Stratified Layer Technology (SLT) opracowana przez Alliance zapewnia wysoką przyczepność i niski poślizg, szczególnie w ekstremalnych warunkach, takich jak zbocza z mocno wilgotną glebą. Dodatkowo zapewnia bardzo skuteczne samoczynne czyszczenie opony.

Większa liczba bloków i wysoki stosunek gumy do pustych przestrzeni bieżnika umożliwiają niski opór toczenia podczas transportu na twardych nawierzchniach, co zwiększa żywotność bieżnika. Schodkowe klocki odprowadzające błoto na boki zapewniają oponie zdolność samoczynnego czyszczenia, a także wysoką przyczepność. Alliance udziela na oponę 10-letniej gwarancji.

– Nowa opona Alliance 373 to dobry przykład tego, że oferujemy innowacyjne rozwiązania dopasowane do wymagań technicznych danego rynku. To nasza pierwsza koncepcyjna opona opracowana wyłącznie na rynek iberyjski i spełniająca specjalne wymagania dotyczące zbioru oliwek, pistacji i winogron przez ciągniki z ładowaczem czołowym, po przeprowadzeniu dogłębnych ankiet wśród użytkowników i testach w terenie – komentuje Pravin Job, Wiceprezydent Europy Środkowej w YOHT.

Fot. YOHT

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony