Ogumienie

Opony

Pozostałe opony

3 miesiące temu  08.04.2019, ~ Bartłomiej Ryś   

Strona 1 z 1

Continental wprowadza na rynek pierwsze opony przeznaczone do autobusów miejskich z napędem elektrycznym. Nowy model Conti Urban HA3 315/60 R 22.5 charakteryzuje zwiększony indeks nośności nawet do ośmiu ton na każdą oś, czyli o 0,5 tony większy niż standardowy dla tego rozmiaru opon. Ogumienie jest dostosowane nie tylko do zwiększonej za sprawą ciężkich akumulatorów masy pojazdu, ale też natychmiastowego dostępnego momentu obrotowego.

Elektromobilność zyskuje coraz większą popularność w sektorze transportu publicznego. Miasta na całym świecie sukcesywnie rozbudowują swoje floty pojazdów niskoemisyjnych. Rodzi to nowe wyzwania w zakresie ogumienia, które musi jednocześnie zapewniać przyczepność, wytrzymałość i ponadprzeciętną zdolność do przenoszenia obciążeń. W odpowiedzi na te nowe potrzeby Continental opracował najnowsze opony na wszystkie osie Conti Urban HA3 315/60 R 22.5 154/148J (156/150F).

Nowe opony Conti Urban HA3 przeznaczone do elektrycznych autobusów powstały w oparciu o doświadczenie, które zdobywaliśmy we współpracy z producentami pojazdów użytkowych i miejskimi przedsiębiorstwami autobusowymi. Dzięki zrównoważonym właściwościom stanowią bezpieczne, wygodne i oszczędne rozwiązanie wspierające elektromobilność w ruchu miejskim - powiedział Lutz Stäbner, Head of Product Management for Continental Truck and Bus Tires w regionie EMEA

Dzięki wyjątkowo wytrzymałej gęstej siatce grubszych drutów opasania opony Conti Urban HA3 mają zwiększony indeks nośności. Posiadają również solidny, trwały bieżnik o dużej zawartości kauczuku naturalnego, co zwiększa jego odporność na ścieranie, przecięcia, pęknięcia i wyszczerbienia. Wzmocnione ściany boczne sprawiają, że opony Conti Urban HA3 są odporne na częsty kontakt z krawężnikami. Wszystko to zapewnia dłuższą żywotność oraz optymalne wykorzystanie pełnego potencjału opony. Specjalny kontur opon do autobusów miejskich dodatkowo zwiększa trwałość i równomierność ich zużycia. Natomiast szeroki bieżnik zapewnia znakomitą stabilność przy pokonywaniu zakrętów dla maksymalnego bezpieczeństwa w ruchu miejskim. Gęsto rozmieszczone zachodzące na siebie lamele gwarantują optymalną przyczepność i panowanie nad pojazdem nawet na bardzo mokrej nawierzchni przez cały okres eksploatacji opon. Wpływają także na obniżenie poziomu hałasu, a także lepszy komfort jazdy. Ponadto opony Conti Urban HA3 posiadają symbol płatka śniegu na tle góry z trzema szczytami (3PMSF), co oznacza, że nadają się do jazdy przez cały rok w wielu częściach Europy.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ opozda 1 3 miesiące temu Dobrze, że inwestujemy w elektryczne autobusy. Warto się jednak przyjrzeć sektorowi ciężarowemu, który produkuje 22% spalin. Elektromobilność w tym sektorze pozwoliłaby w krótkim czasie zredukować znaczną ilość gazów cieplarnianych. Polecam ten artykuł dla zainteresowanych tematem: https://leonardo-energy.pl/art...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony