ReklamaB1 ŚO - agristarII 09.02-09.03 Mirek

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

ponad rok temu  02.03.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Continental wprowadza na rynek nową oponę zimową WinterContact™ TS 870, która charakteryzuje się nową mieszanką polimerową i zaawansowaną technologicznie konstrukcją bieżnika. Projektując oponę WinterContact™ TS 870, inżynierowie Continental mieli na celu stworzenie jeszcze lepszego produktu niż jej wielokrotnie nagradzana poprzedniczka, WinterContact™ TS 860.

Opona Continental WinterContact™ TS 870 charakteryzuje się nową mieszanką polimerową i zaawansowaną technologicznie konstrukcją bieżnikaW wyniku tego powstała opona, która w bezpośrednim porównaniu skraca drogę hamowania na lodzie o 5% i zapewnia o 5% lepsze prowadzenie na śniegu. Nowa opona WinterContact™ TS 870 oferuje również lepszą przyczepność w warunkach zimowych oraz lepsze właściwości trakcyjne, zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni. Inżynierowie Continental poczynili znaczne postępy w zakresie właściwości środowiskowych opony, osiągając wzrost przebiegu opony aż o 7% oraz spadek oporów toczenia o 4% względem poprzedniego modelu.  

Nowa konstrukcja bieżnika dla lepszej przyczepności na śniegu i lodzie

Jeszcze bezpieczniejsze hamowanie na lodzie jest możliwe dzięki nowej konstrukcji bieżnika, który zawiera do 10% więcej bloków niż w oponie WinterContact™ TS 860. Krawędzie bloków i lamele w tych blokach działają podobnie do wycieraczki przedniej szyby auta, szybko usuwając błoto pośniegowe i zapewniając dobrą przyczepność na oblodzonych powierzchniach.

Dzięki głębokim lamelom, ułożonym równolegle do ukośnych rowków, bieżnik opony ma dużą liczbę krawędzi, co umożliwia skuteczniejsze przenoszenie sił dynamicznych i podnosi przyczepność podczas jazdy na śniegu na wprost i w zakrętach. Kolejną zaletą tej konstrukcji są większe kieszenie na śnieg w bieżniku (tzw. lamele kieszeniowe), mające wpływ na jeszcze lepszą przyczepność. Nowy wzór bieżnika charakteryzuje się także specjalną budową środkowego rowka, który umożliwia jeszcze szybsze usuwanie wody podczas jazdy w deszczu, co znacznie ogranicza ryzyko aquaplaningu. Nowe lamele 3D są ustawione pod kątem, tak aby zagłębiając się w śnieg, poprawiały przyczepność do nawierzchni.

Opona Continental WinterContact™ TS 870 oferuje lepszą przyczepność w warunkach zimowych oraz lepsze właściwości trakcyjne, zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni

Niski poziom hałasu i krótka droga hamowania

Kolejnym czynnikiem, który przyczynia się do skrócenia drogi hamowania, jest nowa mieszanka Cool Chili™. W jej skład wchodzą specjalnie dobrane żywice, zapewniające krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Wysoka elastyczność tej mieszanki polimerowej pozwala na zmniejszenie ścierania opony i zwiększa jej trwałość. Jednocześnie, nowa mieszanka Cool Chili™ redukuje opory toczenia. Na etykiecie UE nowa opona WinterContact™ TS 870 ma klasę „C” pod względem efektywności paliwowej i klasę „B” pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni, podczas gdy jej poziom hałasu, wynoszący zaledwie 70 dB, plasuje ją w najcichszej kategorii, reprezentowanej przez symbol pojedynczej fali dźwiękowej.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ ContiGeneralClient 2 14 dni temu W chuja polecieli po prostu. Nie ma zadnego nowego modelu.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ mn 1 27 dni temu Hmmm...jakoś jeszcze nie są dostępne w Polsce (luty 2021). Czyżby przez COVID-19 TS860 zalegają w magazynach i producent"olał" klientów?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony