ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

miesiąc temu  16.05.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Najnowsza propozycja wzbogaca ofertę Pirelli dla Ferrari Classic, wzmacniając relację między dwoma włoskimi gigantami. To P Zero Corsa w rozmiarze 245/35 R19 i 345/35 R19.

Pirelli i Ferrari kontynuują swoją ponad 70-letnią współpracę, mając wspólny cel utrzymania ponadczasowych klasyków na drogach z zachowaniem bezpieczeństwa i efektywności. Nowy system opon P Zero Corsa, opracowany dla Ferrari Enzo, dołącza do gamy Pirelli Collezione, linii opon wyposażającej kultowe modele "oldtimerów" i "youngtimerów". Opony dla modelu "Enzo" wzbogacają katalog Pirelli dla Ferrari Classic, dodając dwa nowe rozmiary opon P Zero do dwóch już dostępnych dla Ferrari F40 i F50: dwóch innych historycznych supersamochodów z Maranello.

Dla Ferrari Enzo, ekstremalnego samochodu sportowego z 2002 roku, Pirelli stworzyło nowy system opon P Zero Corsa w rozmiarze 245/35 R19 z przodu i 345/35 R19 z tyłu. Tak jak wszystkie opony w linii Collezione, produkt ten ma identyczny wygląd jak oryginał, ale został wykonany z nowoczesnych materiałów, przy zastosowaniu najnowszych technologii. Produkt zaprojektowany na początku lat 2000. jako najbardziej sportowy w ofercie z homologacją drogową, ma specyficzną strukturę zapewniającą maksymalną stabilność przy dużych prędkościach i podczas pokonywania zakrętów, co umożliwia także użytkowanie pojazdu na torze. Dwie różne konstrukcje bieżnika, kierunkowy z przodu i asymetryczny z tyłu, zmniejszają również zjawisko aquaplaningu. Nowa opona została przetestowana przez kierowców testowych Ferrari, którzy ponownie poczuli ten sam sportowy charakter z tamtych lat, teraz połączony z większym bezpieczeństwem i niezawodnością dzięki użyciu najnowszych mieszanek i komponentów.

Opony P Zero Corsa System z linii Collezione są również dostępne w rozmiarze 245/35 R18 z przodu i 335/30 R18 z tyłu dla Ferrari F50 uważanego niegdyś za samochód drogowy najbliższy bolidowi Formuły 1 spośród aut kiedykolwiek zbudowanych w Maranello.

P ZERO dla Ferrari F40

Przodkiem F50 i Enzo jest Ferrari F40, pierwszy seryjnie produkowany samochód, w którym w 1987 roku zastosowano opony Pirelli P Zero jako oryginalne wyposażenie. Opracowana specjalnie dla tego samochodu opona przyniosła kilka ważnych innowacji: rozmiar felgi 17 cali, bezprecedensowy dla samochodu drogowego, różne rozmiary z przodu i z tyłu oraz technologię opracowaną dla samochodów o maksymalnej prędkości ponad 300 km/h. Teraz wersja P Zero dla F40 jest dostępna w gamie Pirelli Collezione w rozmiarze 245/40 R17 z przodu i 335/35 R17 z tyłu. Jedną z głównych innowacji tej wersji jest napis na boku opony, który przypomina oryginalny tekst.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony