ReklamaB1 ŚO - yokohama 29.03-30.04 Mirek

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

3 miesiące temu  11.01.2021, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Koncern oponiarski Yokohama dostarczy opony wyścigowe ADVAN jako kontrolne do Porsche Sprint Challenge North America by Yokohama – nowej serii wyścigów Porsche, które będą odbywać się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie od 2021 roku. Dostarczane będą opony ADVAN A005 do użytku na suchych torach i ADVAN A006 do użytku na mokrej nawierzchni.

Porsche Sprint Challenge North America by Yokohama będzie konkurencją dla samochodów wyścigowych jednej marki rozgrywaną na legendarnych obiektach wyścigowych. Pierwszy z nowej serii wyścigów odbędzie się w weekend 12–14 marca 2021 roku na torze Sebring International Raceway na Florydzie. Ostatni zostanie rozegrany w weekend 15-17 października na kultowym, a zarazem prestiżowym torze Indianapolis. Siedem z ośmiu weekendów będzie wliczanych do oficjalnych statystyk serii, natomiast wyścigi na torze Mont Tremblant rozgrywane w dniach 12-15 sierpnia będą jedynie wprowadzeniem dla kierowców z Kanady.

Nowa seria Porsche Sprint Challenge North America by Yokohama jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą się ścigać samochodami GT. Stanowi ona wyraźny pierwszy krok z wyścigów klubowych, do sportów motorowych wyższego poziomu. Seria została podzielona na trzy klasy: Platinum dla Porsche 991.2 (2017-2020 Porsche GT3 Cup Gen 2), Gold dla Porsche 991.1 (2014-2016 Porsche 991 GT3 Cup Gen 1) i Silver dla Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport.

W ostatnich latach Yokohama wspierała wiele imprez motorowych marki Porsche w Ameryce Północnej, w tym między innymi dostarczyła opony kontrolne do IMSA Porsche GT3 Cup Challenge USA, Porsche Pikes Peak Trophy i Porsche Sprint Trophy USA West. Yokohama była także partnerem marketingowym i technicznym przez pięć sezonów Porsche GT3 Cup Challenge Canada.

Opony serii ADVAN są wykorzystywane w wydarzeniach sportowych na całym świecie od ponad 40 lat. Rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w tym ogumieniu zapewniają przede wszystkim solidną przyczepność i trakcję, wysoką wytrzymałość oraz bezpieczeństwo jazdy. Wybór opon Yokohama jako kontrolnych do tak wielu wyścigów odzwierciedla zarówno doskonałe osiągi opon, jak również światowej klasy poziom wsparcia technicznego i stabilną strukturę dostaw zapewnianą przez japoński koncern.

Tagi: Yokohama, Porsche,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony