Ogumienie

Opony

Opony osobowe

5 miesięcy temu  07.02.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Nowe opony z kolcami Pirelli Ice Zero 2 zadebiutowały podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim. Pirelli wyposaża samochody Audi e-tron, używane przez organizatorów imprezy do jazdy po lodzie, w opony Ice Zero FR i Ice Zero 2. Opony Ice Zero 2, zaprojektowano w celu zaspokojenia potrzeb klientów poruszających się samochodami z najwyższej półki po drogach krajów skandynawskich oraz Rosji. Ich oficjalna premiera odbędzie się na lodowym torze doświadczalnym Pirelli w miejscowości Flurheden w szwedzkiej Laponii.

W związku z trwającymi w Are Mistrzostwami Świata w narciarstwie alpejskim, firma Pirelli dostarczyła dwa różne rodzaje opon do samochodów organizatorów. Wszechstronne Ice Zero FR, przeznaczone do typowo zimowych warunków drogowych panujących w Skandynawii oraz nowe opony Ice Zero 2, sprawdzające się w bardziej ekstremalnych sytuacjach. Nowa opona przeznaczona m.in. na rynek skandynawski została zaprojektowana z myślą o samochodach z najwyższej półki, w tym również samochodach elektrycznych. Tego typu pojazdy, z uwagi na zastosowany rodzaj napędu mogą przekazywać cały moment obrotowy praktycznie od chwili wciśnięcia pedału gazu, wymagają więc maksymalnej trakcji, szczególnie w warunkach organiczonej przyczepności, które są typowe w okresie zimowym. Ponadto, inżynierowie Pirelli pracowali nad ograniczeniem hałasu drogowego - typowego dla tego typu opon.

Cisza jest szczególnie pożądaną cechą samochodu elektrycznego, takiego jak Audi e-tron. Nowy model e-tron jest pierwszym w pełni elektrycznym autem tej marki. Samochód zapewnia maksymalną moc równą 300 kW (407 KM), moment obrotowy na poziomie 664 Nm i zasięg ponad 400 kilometrów w cyklu WLTP. W rezultacie jest to SUV z wydajnością samochodu sportowego, przyspieszający od 0 do 100 km/h w mniej niż sześć sekund.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony