ReklamaB1 ŚO prinxtire 08.09-08.11 Piotr

Ogumienie

Opony

Pozostałe opony

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  27.06.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Pierwszego dnia targów Eurosatory 2022 w Paryżu firmy Arquus i Michelin oficjalnie podpisały porozumienie o współpracy w zakresie badań i rozwoju. Pierwszym owocem współpracy mają być opony bezpowietrzne dla pojazdów wojskowych.

Arquus to europejski lider w dziedzinie mobilności. W czasie targów sprzętu wojskowego producent taktycznych wozów bojowych (13 czerwca br.) podpisał porozumienie z Michelin, światowym liderem w produkcji opon. Obie firmy współpracowały już doraźnie nad rozwiązaniami w zakresie mobilności, ale podpisanie tego porozumienia stanowi duży krok naprzód w kierunku przyszłego rozwoju. Oczkiem w głowie obu firm ma być ogumienie przydatne w sektorze obronnym.

Michelin już jakiś czas temu opracował rozwiązania zapobiegające przebiciom, takie jak opona bez powietrza Tweel i systemy zdalnego pompowania. Technologie te, pierwotnie przeznaczone dla placów budowy lub sektora rolniczego, mają być teraz testowane i rozwijane w pojazdach wojskowych.

Michelin z bezpowietrznymi oponami dla wojska

W czasie międzynarodowych targów uzbrojenia Eurosatory 2022 koncern Michelin rozpoczął kampanię mającą zachęcić siły zbrojne do stosowania na dużą skalę bezpowietrznych opon do pojazdów wojskowych. Argumentuje się tym, że opony takie są odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne, lżejsze, tańsze w eksploatacji oraz bardziej ekologiczne.

Podczas targów prezentowano m.in. Quad ATV 4×4 Polaris wyposażony w opony bezpowietrzne Michelin X Tweel. O rozmachu obecnej kampanii reklamowej może świadczyć fakt, że opony te były prezentowane w czasie targów sprzętu wojskowego Eurosatory 2022 aż na sześciu stanowiskach ekspozycyjnych.

Fot. Michelin

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony