Ogumienie

Wydarzenia

miesiąc temu  28.06.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 2

Na rynku debiutuje nowa gama o poprawionych osiągach według europejskiego systemu etykietowania opon: teraz wszystkie rozmiary w klasach „A” i „B” w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni.

Rodzina opon Pirelli Scorpion dedykowana do SUV-ów jest teraz bezpieczniejsza, wygodniejsza i posiada lepsze osiągi. Cała gama – niedawno odświeżona w wersjach letniej, zimowej i całorocznej – odnotowała poprawę we wszystkich parametrach osiągów zgodnych z klasyfikacją europejskiego systemu etykietowania opon. Najwyższą ocenę osiągów na mokrej nawierzchni otrzymały opony letnie Scorpion, Scorpion Winter 2 i Scorpion All Season SF2 – trzej spadkobiercy oryginalnego Scorpiona, który został po raz pierwszy zaprezentowany na rynku w 1986 roku i był przeznaczony do pojazdów terenowych. Opony te kontynuują swoją ewolucję aż do dzisiaj, aby dostosować się do rosnących wymagań nowoczesnych SUV-ów. Dowodem na to jest blisko 90 homologacji, które otrzymała już nowa gama Scorpion.

Trzy odmienne opony Scorpion: ten sam poziom bezpieczeństwa i wydajności

Szczególnie wyróżnia się ocena przyczepności na mokrej nawierzchni dla wszystkich trzech członków rodziny: wszystkie dostępne rozmiary znalazły się w klasach A lub B, najwyższych wynikach według europejskich etykiet opon. Spośród nich ponad 80% należy do klasy A. Ponad 60% gamy Scorpion znajduje się w klasie A lub B pod względem oporów toczenia – jest to kategoria świadcząca o trosce o ochronę środowiska, a także główny czynnik wydłużający zasięg pojazdów elektrycznych. Obecna gama opon jest już bardzo blisko osiągnięcia celu, jakim jest posiadanie 70% wszystkich produktów w klasach A i B pod względem oporów toczenia, które Pirelli wyznaczyło na rok 2025. Nowa letnia opona Scorpion i Scorpion All Season SF2 mają już 100% asortymentu sklasyfikowanego w kategorii A lub B według europejskich etykiet w kategorii oporu toczenia. Nowa gama to także najwyższe oceny, jeśli chodzi o kwestię generowanego hałasu zewnętrznego –wszystkie trzy warianty mają 100% produktów w klasie A lub B tej kategorii.

Zaawansowana technologia dostępna w całej ofercie

Niedawna zmodernizowana gama opon Scorpion została zaprojektowana w ten sposób, by odpowiedzieć na rosnące potrzeby segmentu pojazdów typu SUV, dla którego przewiduje się stały wzrost globalnej sprzedaży w ciągu najbliższych kilku lat. Samochody te charakteryzują się dużą masą własną i wysoko położonym środkiem ciężkości, które zapewniają szczególną charakterystykę jazdy wymagającą dedykowanych opon spełniających najwyższe standardy współczesnej i przyszłej mobilności. Oprócz osiągania wyższych celów w zakresie komfortu, bezpieczeństwa i osiągów, niektóre rozmiary z rodziny Scorpion są teraz dostosowane do współpracy z zelektryfikowanymi SUV-ami. Około 30% asortymentu opon jest wyposażone w technologię Elect, rozwiązanie opracowane specjalnie dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in. Sprawia to, że rodzina Scorpion należy do gamy produktów Pirelli z największą liczbą homologacji do niskoemisyjnych samochodów. Wraz z innymi innowacyjnymi technologiami, takimi jak Seal Inside, Run Flat i PNCS, Elect jest jedną ze specjalności Pirelli, która charakteryzuje najnowocześniejsze opony w gamie. Ponad jedna trzecia opon Scorpion – w nowej letniej, zimowej i całorocznej wersji – jest wyposażona dodatkowo w technologię, umożliwiającą wygodną i cichą podróż – Pirelli Noise Canceling System (PNCS) – zmniejszającą natężenie hałasu drogowego wewnątrz pojazdu oraz Run Flat i Seal Inside – umożliwiające kierowcom kontynuowanie podróży nawet po przebiciu opony. Korzystając z tych innowacji, Pirelli jest wiodącym producentem opon w europejskim segmencie SUV-ów, ze szczególnym uwzględnieniem rozmiarów 19 cali i wyższych.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony