ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

Transport

miesiąc temu  06.05.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Apollo Tyres rozszerza swoją ofertę opon nowej generacji EnduRace RA 2 do transportu regionalnego dla 22,5-calowych felg. To modele 295/80 i 315/80. Nowe rozmiary będą dostępne w całej Europie w kwietniu br.

Opracowana i wyprodukowana w Europie, popularna opona EnduRace RA 2 charakteryzuje się smukłą, kompaktową konstrukcją bieżnika z szerszą powierzchnią styku, zapewniając lepszą przyczepność przez cały sezon, niskie opory toczenia i wysoki poziom trwałości, co czyni ją atrakcyjną opcją dla przewoźników średnio- i długodystansowych w całej Europie.

Oba nowe rozmiary wykorzystują technologię "Invisible Groove" firmy Apollo Tyres, aby utrzymać wysoki poziom przyczepności przez cały okres eksploatacji. Są one również certyfikowane do użytku całorocznego poprzez znak "trzech szczytów górskich i płatka śniegu" wytłoczony na ścianie bocznej. Zaawansowana mieszanka jest bardziej odporna na ścieranie, a zmodyfikowana konstrukcja stopki i integracja materiału o niskiej histerezie w obszarze wysokiego obciążenia opony zapewniają ochronę przed deformacją pod obciążeniem.

W porównaniu z oponą EnduRace RA pierwszej generacji do transportu regionalnego, EnduRace RA 2 zapewnia o 10% niższe opory toczenia i o 1 dB niższy średni hałas drogowy, a także o 10% lepszą trakcję. Nowa opona emituje zaledwie 72 dB hałasu drogowego i posiada klasę B przyczepności na mokrej nawierzchni.

Apollo Tyres wprowadziło na rynek drugą generację linii EnduRace RA we wrześniu 2023 roku, po sukcesie oryginału w 2021 roku. Wykorzystanie własnego, najnowocześniejszego wirtualnego prototypowania zoptymalizowało cykl rozwoju rozszerzającej się oferty opon radialnych (TBR) do samochodów ciężarowych i autobusów.

Fot. Apollo Tyres Ltd

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony