Ogumienie

7 miesięcy temu  24.10.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Yokohama jak co roku pokaże się na Targach Tokyo Motor Show, aby zaprezentować nowe rozwiązania technologiczne i produkty koncepcyjne. Odwiedzający będą mogli sprawdzić jak działają aktualnie stosowane przez firmę technologie, a także zapoznać się z nowinkami, które mają zrewolucjonizować świat motoryzacji.

Nadchodzące 46. Targi Tokyo Motor Show 2019, które odbędą się w Tokyo Big Sight, Koto-ku, od 23 października do 4 listopada zapowiadają się niezwykle interesująco pod kątem nowości technologicznych. Yokohama Rubber Co., Ltd. zaprezentuje tu szereg nowinek, które albo już wykorzystuje w produkcji swoich opon, albo zamierza wdrożyć do produkcji w najbliższej przyszłości.

Do rozwiązań koncepcyjnych Yokohamy należą na przykład technologie kompatybilne z CASE (Connected, Autonomous, Shared & Services oraz Electric), czyli coraz bardziej popularną na świecie koncepcją wspólnego użytkowania samochodów i usług z tym powiązanych oraz samochodów elektrycznych. Wśród nich znajdują się opony koncepcyjne: YOKOHAMA Intelligent Tire Concept operująca w ramach technologii IoT, czyli internetu rzeczy, Self-Seal Concept Tire zaprojektowana pod kątem wymagań pojazdów autonomicznych, samonapędowych oraz ekonomii współdzielenia, a także opona Silent Foam Hook-and-Loop Fastener Concept Tire minimalizująca generowany hałas.

Yokohama jest znana ze swoich rozwiązań proekologicznych, jak np. BluEarth, dlatego też i tym razem pokaże na targach technologie opracowane pod kątem bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego. Będą to Ultra Lightweight Concept Tire, czyli opona ultralekka, rozwiązanie umożliwiające produkcję syntetycznej gumy przy użyciu biomasy, a także produkcja termoodwracalnej gumy z materiałów uzyskanych z recyklingu.


Jeśli chodzi o aktualnie stosowane technologie, to podczas tokijskich targów, zobaczymy np. Matrix Body Ply, czyli rozwiązanie zastosowane we flagowym produkcie Yokohamy – oponie ADVAN Sport V105. Odwiedzający stoisko firmy przekonają się, jak zmienia się i od czego zależy sztywność opon, a także poznają tajniki technologii wet grip technology i zobaczą pierwszą na świecie oponę w rozmiarze 344 (stanem na wrzesień 2019), która uzyskała ocenę „A”, według japońskiego systemu klasyfikowania opon w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni. Goście będą mogli porównać zachowanie różnych opon w kontakcie z wilgotnym podłożem. Oprócz tego marka przedstawi publiczności szczegóły aerodynamicznej technologii stosowanej w produkcji opon, dzięki której możliwe jest zmniejszenie oporu toczenia poprzez analizę oporu powietrza dla opon i pojazdu.

Tagi: Yokohama,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ sergio 1 6 miesięcy temu Jestem ciekaw co nowego wprowadzę. Kiedyś zaciekawiony tą nową technologią BluEarth skusiłem się pierwszy raz na opony caloroczne. I faktycznie ta mieszanka z olejkiem pomarańczowym działa, bo opony w warunkach zimowych nie robiły się twarde. Cały czas zachowywały swoje właściwości, spokojnie dało się jeździć po śniegu.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony