ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

Transport

2 miesiące temu  10.05.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Prometeon Tyre Group, lider w rozwoju, produkcji i sprzedaży opon dla sektora przemysłowego, rolniczego i OTR, zaprezentował opony Serie 02. To pierwszy taki produkt opatrzony marką Prometeon od czasu założenia firmy w 2017 roku.

Firma podkreśliła swoją historyczną przemianę w markę produktową, organizując specjalną ceremonię w cieniu piramid w Gizie w Egipcie, aby podkreślić doniosłość wydarzenia. Wydarzenie zbiega się z 30. rocznicą powstania fabryki Prometeon w Aleksandrii.

- Dzisiaj jest prawdziwie historyczna okazja dla naszej Grupy, ponieważ marka Prometeon pojawia się po raz pierwszy na naszych najbardziej innowacyjnych oponach, Serie 02. Wkraczamy w nowy etap podróży Prometeon i możemy spojrzeć wstecz na dziedzictwo, dające nam ponad 100-lat know-how i produkcji ponad 150 milionów opon". Dodał: "Ta premiera zbiega się z 30. rocznicą powstania naszej fabryki w Egipcie, gdzie zatrudnionych jest ponad 2000 osób, z których około 100 zostanie uhonorowanych podczas naszych uroczystości. To ludzie, którzy rozpoczęli pracę w zakładzie, gdy został on założony w 1994 roku i kontynuują ją do dziś - powiedział CEO Prometeon Tyre Group Roberto Righi powiedział.

W ramach intensywnego programu badawczo-rozwojowego przetestowano ponad 6000 opon i przejechano ponad 200 milionów kilometrów we wszystkich warunkach klimatycznych i drogowych. Opony Prometeon Serie 02 będą początkowo produkowane w fabryce firmy w Aleksandrii i dostępne na rynkach w Egipcie oraz innych krajach Bliskiego Wschodu i Afryki. Nowe opony pojawią się w dystrybucji w Europie i Turcji do końca 2024 roku.

Linia Serie 02 będzie początkowo produkowana w innowacyjnym i coraz bardziej zrównoważonym pod względem środowiskowym zakładzie produkcyjnym Prometeon w Aleksandrii, który jest również lokalizacją czwartego ośrodka badawczo-rozwojowego firmy, po tych we Włoszech, Brazylii i Turcji.

30 lat fabryki w Aleksandrii

Zakład produkcyjny Prometeon w Aleksandrii o powierzchni 300 000 metrów kwadratowych zatrudnia ponad 2000 specjalistów i obchodzi 30-lecie swojej działalności, po wyprodukowaniu ponad 19 milionów opon od momentu powstania w 1994 roku. W 2022 r. firma dokonała inwestycji w wysokości 85 mln euro w program innowacji technologicznych i zrównoważonego rozwoju, który ma zakończyć się w 2026 r. W trosce o bioróżnorodność na terenie zakładu znajduje się zielona oaza o powierzchni około 18 000 metrów kwadratowych, w której żyje ponad 500 gatunków flory i fauny. W Aleksandrii mieści się również czwarty ośrodek badawczo-rozwojowy Prometeon Tyre Group, który koncentruje się na innowacjach produktowych dla lokalnych zastosowań.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony