Ogumienie

Opony

Opony osobowe

3 miesiące temu  25.03.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 3

Yokohama wprowadza na rynek europejski model opon Highway Terrain GEOLANDAR X-CV, przeznaczony dla samochodów typu SUV. Wiosną rozpocznie się sprzedaż tego modelu na rynku europejskim, w tym również w Polsce. Opony GEOLANDAR mają bardzo dobrą opinię wśród polskich kierowców. 

GEOLANDAR X-CV G057 to nowy model opony H/T, opracowany w szczególności na potrzeby cieszących się coraz większą popularnością średnich i dużych samochodów typu crossover i SUV z nadwoziem samonośnym, dla których wyjątkowo istotne są odpowiednie parametry podczas dużych prędkości oraz wygoda prowadzenia. Zapewniając bezpieczeństwo, komfort, trwałość i wydajność zużycia paliwa, opony GEOLANDAR X-CV posiadają również oznaczenie M+S. Oprócz tego wszystkie rozmiary opon posiadają indeks prędkości „W”, który potwierdza dopuszczenie ich do użytkowania przy prędkościach do 270 km/h. Opona będzie dostępna w 23 rozmiarach: od 255/55R18 109W XL do 275/40R22 108W XL. 

Lepsze osiągi

Dla tego modelu opon opracowano specjalny, asymetryczny bieżnik, który posiada cztery szerokie, proste rowki i poprzeczne połączone lamele 2-3D. Takie połączenie wzoru i rzeźby bieżnika z wysokiej jakości mieszanką silikonową zapewnia bezpieczeństwo, trwałość, doskonałą skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni, odporność na ścieranie, jak również bardziej wydajne zużycie paliwa. Oprócz asymetrycznego wzoru bieżnika unikatowa struktura opony, łącząca w sobie sztywność i doskonałą trwałość, wzmacnia stabilność przy dużej prędkości, gwarantując poczucie komfortu podczas energicznej, długiej jazdy po autostradach. Sekwencyjne ułożenie bloków bieżnika pozwala stłumić szum, co przekłada się na cichą jazdę. Nowy model GEOLANDAR X-CV w wielu aspektach przewyższa jakością inny, cieszący się uznaniem kierowców  model Yokohamy – PARADA Spec-X (PA02). Nowy GEOLANDAR ma o 8% wyższą skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni, lepszą o 3% stabilność prowadzenia, o 23%  mniejszy poziom hałasu emitowanego na drodze oraz o 2% mniejszy poziom hałasu generowanego przez wzór bieżnika i 3% niższe opory toczenia.

Tylko dla SUV-ów i pickup-ów

GEOLANDAR to globalna marka Yokohamy dla samochodów typu SUV i pickup-ów. Yokohama przyspiesza wprowadzanie nowych produktów w ramach tej linii, aby zaspokoić potrzeby, które w ciągu kilku ostatnich lat pojawiły się na rynku SUV-ów. Oprócz nowych modeli GEOLANDAR X-CV G057 i GEOLANDAR X-MT G005 (do jazdy w błotnistym terenie), występują także opony GEOLANDAR A/T G015 do jazdy we wszystkich rodzajach terenów i w każdym sezonie, opony szosowe GEOLANDAR H/T G056 dla średnich i dużych samochodów typu SUV, GEOLANDAR SUV dla crossover-ów miejskich i małych/średnich SUV-ów, a także drugi model do jazdy w terenie błotnistym – GEOLANDAR M/T G003.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Micho 1 3 miesiące temu Ciekawie jak będą się spisywać. Do tej pory jeździłem na modelu G015 od nich i przyznam, że jest on bardzo udany. Dobrze kleją się drogi.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony