Wyposażenie warsztatu

Ogumienie

Serwis ogumienia

ponad rok temu  02.09.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Felgeo wprowadza na rynek nowy model programatora TPMS marki Cub – Sensor AID 4.0. Funkcje zaimplementowane w urządzeniu wnoszą wiele ułatwień w pracy serwisów ogumienia i „przechowalni opon”. W nową konstrukcję producent wbudował miernik głębokości bieżnika opony, skaner kodów kreskowych i QR, aparat fotograficzny, a także łączność Wi-Fi i Bluetooth. Całość jest umieszczona w poręcznej i pyłoszczelnej obudowie i wyposażona w kolorowy wyświetlacz TFT 3,5” z menu w języku polskim.

Za pomocą programatora można teraz wykonać pomiary bieżnika w trzech strefach, zeskanować nr VIN pojazdu, nr rejestracyjny, NIP klienta, oznaczenie DOT opony. Można też zrobić zdjęcia pojazdu i kół. Wszystko zostanie zapisane w pamięci urządzenia i skojarzone z serwisowanym autem. Sensor AID 4.0 zapamięta do stu kompletów kół, a dane można archiwizować i przetwarzać w komputerze PC.

Podstawowym przeznaczeniem programatora Sensor AID 4.0 jest obsługa czujników TPMS: diagnozowanie, kopiowanie, programowania nowych czujników (jako klon lub czujnik z nowym nr id), wgrywanie i odczytywania informacji o czujnikach z ECU pojazdu. Interesującą nowość stanowi wbudowana baza procedur przyuczania aut o nowe czujniki, co eliminuje kłopotliwe odwoływanie się do zewnętrznych źródeł. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Cub udostępnia regularne, bezterminowe i darmowe aktualizacje bazy pojazdów (pokrycie ok. 98% aut z TPMS) i procedur adaptacji czujników. Aktualizacje dokonywane są w nowym modelu bezprzewodowo.

Sprzęt dostarczany jest w solidnej walizce, a wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje moduł OBD II, specjalny magnes (niezbędny do wzbudzenia kilku rodzajów czujników OEM), oprogramowanie i wyczerpującą instrukcję obsługi. Możliwość tworzenia bazy klientów zawierającej „dokumentację ogumienia” i przemyślane rozwiązania to mocne strony nowego programatora.

Biorąc pod uwagę przygotowania do nadchodzącego sezonu wymiany ogumienia, dystrybutor już teraz przygotował dla zainteresowanych warsztatów akcję przedsprzedaży programatora. Więcej na stronie dystrybutora www.felgeo.pl.

Tagi: Felgeo, TPMS,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ mechanik 1 9 miesięcy temu jak czujniki będą po 20 zł , a programowanie góra po 50 to może klienci będą zainteresowani, dziś 9 na 10 klientów jak słyszy o wymianie czujników i programowaniu za kilkaset zł. jeździ bez tego jak dawniej i mają to w czterech literach że coś się świeci na desce pojazdu.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony