Ogumienie

Opony

Opony osobowe

9 miesięcy temu  23.05.2018, ~ Bartłomiej Ryś   

Strona 1 z 1

Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy, zaprojektował wspólnie z Mercedes-Benz nowy model opony turystycznej klasy premium, Turanza T005. Prace trwały ponad dwa lata. Ich rezultat to idealne dopasowanie do nowego Mercedesa Klasy A, a także optymalne doświadczenie jazdy o wysokim standardzie wspólnym dla obydwu marek premium. 

Klasa A ma bardzo młodzieńczą i dynamiczną osobowość Jednocześnie jest to niesłychanie nowoczesny i komfortowy samochód. Chcieliśmy, aby model opony Turanza T005 podkreślał wszystkie jego cechy i dlatego dopasowaliśmy go właśnie do niego, od samego początku procesu projektowania – podsumowuje Daniele Turriziani, kierowca testowy w Bridgestone EMEA, który był bezpośrednio zaangażowany w proces projektowania opony.

Turanza T005 zapewnia doskonałą przyczepność na mokrych nawierzchniach oraz poczucie wygody w trakcie prowadzenia.

Inżynierowie firmy Bridgestone dopracowali najnowszą mieszankę bieżnika z myślą o planach konstrukcyjnych klasy A. Oponę testowano w Centrum Badawczo-Rozwojowym Bridgestone Europe we Włoszech, a projekt był dopracowywany aż do momentu, w którym wiedzieliśmy, że dokładnie osiągnęliśmy nasz cel. W wyniku naszych starań Turanza T005 została wybrana do użytku na europejskich drogach – relacjonuje Daniele Turriziani. 

Firma Bridgestone stworzyła opony wykonane w technologii Run-Flat, które dostarczają najlepsze w swojej klasie parametry według specyfikacji technicznych podanych na etykiecie. Dzięki temu rozwiązaniu technologicznemu, kierowcy Mercedesa Klasy A nie będą musieli zatrzymywać się na poboczu z powodu przebicia opony. 

Turanza T005 jest niesłychanie innowacyjnym modelem, który przesunął projektowanie opon w zupełnie nowym kierunku. Turanza T005 jest doskonałym przykładem tego, czego symbolem są opony marki Bridgestone. Dzięki nim zawsze możesz jechać dalej, bez względu na to, jakie przeszkody staną na Twojej drodze – tłumaczy Christophe de Valroger, VP Original Equipment w Bridgestone EMEA. 

Opona Turanza T005 jest montowana na wszystkich felgach od 17’’ do 19’’, w tym również w rozmiarach 17’’ i 18’’, z technologią Run-Flat.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ JaOn 1 8 miesięcy temu brak rantu ochronnego z prawdziwego zdarzenia w oponie 225/40R19 to jakaś porażka. opona wygląda jak balon na feldze.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony