ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

Transport

miesiąc temu  03.04.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Apollo Tyres wprowadza na rynek nowy wariant rozmiaru opony klasy A do naczep długodystansowych. EnduMile LHT to najbardziej trwała i oszczędna pod względem zużycia paliwa opona, która od teraz będzie dostępna w rozmiarze 385/55 R22.5.

Firma Apollo Tyres wprowadziła na rynek nowy wariant 385/55 R22.5 swojej popularnej opony do naczep długodystansowych EnduMile LHT, swojego najbardziej oszczędnego pod względem zużycia paliwa produktu do naczep ciężarowych. Nowy produkt jest już dostępny w całej Europie i stanowi uzupełnienie debiutanckiego EnduMile LHT, który został wprowadzony w rozmiarze 385/65 R22.5 w październiku ubiegłego roku.

Pierwsza dedykowana opona LHT firmy Apollo Tyres wyznacza nowe standardy w tym segmencie pod względem osiągów i wydajności. Posiada klasę A w zakresie oporów toczenia i jest najbardziej ekonomiczną oponą ciężarową kiedykolwiek wyprodukowaną przez firmę. Posiada również klasę A w zakresie hałasu drogowego, emitując zaledwie 70 dB podczas standardowych procedur testowych.

Innowacyjny "free-rolling" wzór bieżnika został opracowany specjalnie dla osi przyczep i zawiera kompaktowy rowek w środkowej części, który wspomaga przyczepność i zapewnia wydajną pracę, jednocześnie ograniczając hałas. Szeroka i stabilna powierzchnia styku opony z podłożem optymalizuje rozkład naprężeń, poprawiając osiągi, efektywność paliwową i zużycie. Nowa mieszanka polimerów i wypełniaczy ogranicza opory toczenia, zapewniając jednocześnie stały poziom przyczepności na mokrych nawierzchniach. Innowacyjna mieszanka wspomaga również działanie w sytuacji zmian temperatury podczas długotrwałej eksploatacji, aby zachować doskonałe osiągi i trwałość opony. Wytrzymały karkas opony ułatwia bieżnikowanie, co przekłada się na niższe koszty w całym okresie eksploatacji - jest to kluczowy wymóg dla wielu europejskich klientów korzystających z opon długodystansowych.

Opona EnduMile LHT przeszła szeroko zakrojony dwuletni proces testowy, obejmujący testy wirtualne i rzeczywiste. Zaprojektowana i opracowana przez globalny zespół badawczo-rozwojowy Apollo Tyres w Holandii, jest produkowana w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym firmy na Węgrzech.

Fot. Apollo Tyres Ltd

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony