Ogumienie

Warto wiedzieć

Wydarzenia

6 miesięcy temu  04.11.2019, ~ Administrator   

fot. archiwum

Strona 1 z 1

Spółka Oponeo sprzedała 100 proc. akcji spółki zależnej Autocentrum.pl S.A. za kwotę 9,3 mln złotych. Nabywcą akcji została na rzecz Wirtualna Polska Media S.A.

Transakcja została sfinalizowana 30 października. AutoCentrum.pl to jedna z wiodących witryn motoryzacyjnych w Polsce. Od lat cieszy się dużym zaufaniem użytkowników internetu. W 2018 roku odwiedziło ją ponad 21 mln unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali prawie 279 mln odsłon. Została ona stworzona, podobnie jak inne projekty Grupy OPONEO.PL, w oparciu o ideę „użytkownicy dla użytkowników”.

- Po wielu latach zdobywania doświadczeń w Grupie OPONEO.PL AutoCentrum.pl wchodzi w kolejny etap swojego rozwoju w ramach Wirtualnej Polski  - mówi Zachar Zawadzki, dotychczasowy prezes Autocentrum.pl .S.A.

Grupa OPONEO.PL dynamicznie rozwija się od lat w sektorze sprzedaży opon i felg przez internet. Co roku pobija swoje rekordowe wyniki sprzedażowe. Regularnie wzrastają także przychody firmy, które w 2018 roku wyniosły 843 mln złotych.

- W związku z międzynarodowym zasięgiem działania Grupy OPONEO.PL na rynku opon w sektorze e-commerce, Zarząd Spółki koncentruje się obecnie na głównej działalności operacyjnej OPONEO.PL. Dzięki uzyskanym zasobom, sprzedaż akcji Autocentrum.pl S.A. wpłynie pozytywnie na wzmocnienie kluczowej aktywności Grupy na rynku sprzedaży opon i felg – podsumowuje Dariusz Topolewski, prezes zarządu OPONEO.PL S.A.

Tagi: Oponeo,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony