Ogumienie

Opony

Inne

4 miesiące temu  17.04.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Bridgestone ogłasza, że wraz z japońską agencją kosmiczną (JAXA) i Toyotą weźmie udział w międzynarodowej misji eksploracji kosmosu. Celem ogłoszonej przez JAXA i Toyotę misji jest rozszerzenie działalności człowieka i rozwój w dziedzinie badań kosmosu. Zaangażowanie Bridgestone w misję polegać będzie na prowadzeniu badań nad charakterystyką opon, które mają zostać wykorzystane w załogowych ciśnieniowych łazikach, zapewniając lepszy kontakt łazików z powierzchnią księżyca.

Wiedza i doświadczenie Bridgestone w zakresie obszaru kontaktu opony z podłożem będą pomocne przy badaniu problemów dotyczących mobilności na powierzchni księżyca dzięki opracowaniu elastycznego koła odpowiedniego do wagi łazika, usprawniającego jego przyspieszanie i hamowanie, amortyzację wstrząsów i poprawiającego jego sterowność, co umożliwi łazikowi poruszanie się po powierzchni księżyca na odległości powyżej 10 000 km, co jest warunkiem niezbędnym do ukończenia misji.

- Prawdziwym zaszczytem dla nas jest współpraca z JAXA i Toyotą przy realizacji wyzwania, jakim jest eksploracja kosmosu - powiedział Nizar Trigui, dyrektor ds. technologii w Bridgestone Americas, podczas sesji JAXA na 35 Sympozjum kosmicznym. - Uważamy, że nasze możliwości techniczne umożliwią nam opracowanie opony, która będzie spełniać swoje zadanie nawet w najtrudniejszych warunkach, jakie panują na powierzchni księżyca i która pozwoli człowiekowi osiągnąć wyższy poziom mobilności. Nasz założyciel, Shojiro Ishibashi, wierzył, że ważny jest udział w postępie i rozwoju społeczeństwa, a Bridgestone wypełnia to przesłanie poprzez Kreatywne pionierstwo (Shinshu-Dokuso), integralną część naszej korporacyjnej filozofii, umożliwiającej firmie opracowywanie innowacyjnych rozwiązań z myślą o przyszłości. Misja ta to dowód naszego zaangażowania i świadczy o aktywnej postawie Bridgestone na rzecz poprawy mobilności, warunków życia, pracy i odpoczynku ludzi.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony