ReklamaB1 ŚO - gyft 06.09-06.10 Piotr

Ogumienie

Warto wiedzieć

Marketing w warsztacie

17 dni temu  11.09.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Badanie wykazało, że większość właścicieli samochodów elektrycznych wolałaby używać specjalistycznych opon. 75% respondentów wybrałoby opony zamienne zaprojektowane specjalnie dla pojazdów elektrycznych. Odsetek ten jest jeszcze wyższy wśród młodszych kierowców.

Kierowcy pojazdów elektrycznych płci męskiej częściej preferują opony przeznaczone do pojazdów elektrycznych. 60% badanych jest skłonnych zapłacić więcej za specjalistyczne opony do pojazdów elektrycznych.

Takie wnioski płyną z badania zleconego przez Apollo Tyres. Zdecydowana większość właścicieli pojazdów elektrycznych (EV) w Europie wolałaby kupować opony zamienne, które zostały opracowane specjalnie do użytku w pojazdach elektrycznych. W ankiecie przeprowadzonej wśród 6000 europejskich kierowców samochodów elektrycznych, 75% kierowców stwierdziło, że woleliby opony zamienne przeznaczone specjalnie do pojazdów elektrycznych, w porównaniu do zaledwie 4%, którzy zadeklarowali, że raczej by tego nie zrobili.

Badanie Apollo Tyres wykazało również, że młodsi kierowcy pojazdów elektrycznych są grupą najbardziej skłonną do zakupu specjalistycznych opon zamiennych. Większość (81%) osób w wieku od 25 do 34 lat twierdzi, że jest „bardzo prawdopodobne” lub „raczej prawdopodobne”, że kupi oponę zaprojektowaną specjalnie dla pojazdów elektrycznych, w porównaniu do 61% osób w wieku od 45 do 54 lat.

Wymieniając opony do samochodu elektrycznego, mężczyźni są bardziej skłonni wybrać produkt przeznaczony specjalnie dla tego rodzaju pojazdów – 36% z nich twierdzi, że jest to „bardzo prawdopodobne”, w porównaniu do 30% kobiet prowadzących auta elektryczne. Respondenci zapytani o czynniki, które zmotywowałyby ich do wyboru określonego typu opon na wymianę, 41% kierowców wymieniło „wysoką przyczepność w każdych warunkach pogodowych” podczas gdy 36% wybrałoby produkt „rekomendowany przez producenta samochodu”.

Wybierając opony w przyszłości, aż 60% właścicieli pojazdów elektrycznych twierdzi, że byliby gotowi zapłacić więcej za produkty opracowane specjalnie do użytku w pojazdach elektrycznych.

W ubiegłym roku firma Apollo Tyres wprowadziła na rynek oponę Vredestein Quatrac Pro EV, pierwszą w Europie oponę całoroczną opracowaną specjalnie dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Produkt został zaprojektowany tak, aby poradzić sobie ze zwiększonym momentem obrotowym i masą związaną z nowoczesnymi pojazdami elektrycznymi, zapewniając doskonałe prowadzenie i stabilność, niski poziom oporów toczenia i wysokie standardy trwałości. Opona Quatrac Pro EV ma również bieżnik, który zapewnia redukcję hałasu drogowego o 1 dB. w porównaniu z równoważną oponą całoroczną Vredestein, która nie jest przeznaczona do pojazdów elektrycznych, dzięki zoptymalizowane przez sztuczną inteligencję sekwencjonowanie rzeźby bieżnika.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony