ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

22 dni temu  27.03.2024, ~ Administrator   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Nowy, w pełni elektryczny model Citroën ë-C3 będzie fabrycznie wyposażony w opony Goodyear EfficientGrip Performance 2. Francuski producent docenił zaangażowanie Goodyear w poprawę osiągów, wydajności i rozwój mobilności elektrycznej. To partnerstwo to również kolejny krok w realizacji strategii Goodyear pod hasłem „Gotowi na EV”.

Nowy Citroën ë-C3 to pierwszy zaprojektowany i zbudowany w całości w Europie kompaktowy samochód w przystępnej cenie, bez kompromisów w zakresie jakości, wrażeń z jazdy i komfortu. Dopełnieniem jego walorów będą opony letnie Goodyear EfficientGrip Performance 2 o bardzo niskich oporach toczenia, które pomagają zwiększyć wydajność pojazdu, a tym samym jego zasięg.

Opona ta charakteryzuje się elastycznym wzorem bieżnika, który pomaga zmniejszyć liczbę pęknięć spowodowanych nierówną nawierzchnią drogi, co przekłada się na dobrą trwałość.

Współpraca w duchu zrównoważonego rozwoju

Goodyear i Citroën od lat współpracują na rzecz zrównoważonego rozwoju. W 2022 r. Goodyear opracował koncepcyjną oponę Eagle GO do samochodu koncepcyjnego Citroën Oli. Jej mieszanka bieżnika niemal w całości została wykonana z materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł lub z recyklingu.

To partnerstwo wpisuje się również w nową strategię Goodyeara pod hasłem „Gotowi na EV”. W ramach jej założeń, producent wprowadził dwa nowe oznaczenia Electric Drive Technology (EDT) i Electric Drive Ready (EDR), które są widoczne na bocznych ścianach wszystkich opon przeznaczonych dla pojazdów EV i PHEV, montowanych jako część oryginalnego wyposażenia, zarówno w modelu ë-C3, jak i innych pojazdach. Sygnalizują one zastosowanie w tych produktach specjalnego zestawu technologii zaprojektowanych tak, aby sprostać szczególnym wymaganiom pojazdów elektrycznych. Opony oznaczone takim symbolami charakteryzują się wyższą nośnością, pewnym prowadzeniem oraz zmniejszonym poziomem hałasu.

- Jesteśmy dumni, że Citroën wybrał naszą markę jako dostawcę opon na oryginalne wyposażenie nowego ë-C3. Nasza letnia opona EfficientGrip Performance 2 charakteryzuje się właściwościami, które doskonale uzupełniają możliwości tego modelu, podkreślając nasze zaangażowanie w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla sektora pojazdów elektrycznych oraz w rozwój przyszłości mobilności elektrycznej - powiedział Hans Vrijsen, dyrektor zarządzający Goodyear ds. pierwszego wyposażenie w segmencie opon osobowych w regionie EMEA.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony