ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

22 dni temu  27.03.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 1 z 3

Po sezonie zimowym warto przygotować pojazd na cieplejsze miesiące. Podstawą bezpiecznych podróży będzie dobór odpowiedniego ogumienia dopasowanego do charakterystyki pojazdu oraz stylu jazdy kierowcy. Które wybrać? Wszystkie opony oferowane obecnie przez Continental posiadają oznaczenie „EV Compatible”, co oznacza, że są przystosowane do użytkowania w samochodach o każdym rodzaju napędu, również w pojazdach hybrydowych oraz elektrycznych.

Za oknem coraz częściej pojawiają się pierwsze promienie słońca, niedawno przywitaliśmy również astronomiczną wiosnę. Warto więc już teraz pomyśleć o letnich, wakacyjnych podróżach. Jeśli planujesz poruszać się samochodem, koniecznie zadbaj o odpowiednie ogumienie, które zapewni maksymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa oraz będzie współgrać z Twoim pojazdem i sposobem jego użytkowania. Continental posiada w swojej ofercie szeroką gamę najwyższej klasy opon letnich, w której skład wchodzą modele PremiumContact 7, SportContact 7 oraz najnowsza, przyjazna środowisku opona UltraContact NXT. Najwyższej klasy osiągi oraz parametry opon Continental potwierdzają liczne zwycięstwa w niezależnych testach oraz plebiscytach.

Maksymalne bezpieczeństwo z PremiumContact 7

Oponą o najszerszym spektrum zastosowań w letniej gamie Continental jest najnowsza, siódma generacja flagowego ogumienia z linii PremiumContact. Opracowując tę oponę, konstruktorzy skupili się szczególnie na najważniejszym wymogu klientów, jakim jest maksymalne bezpieczeństwo. Znaczny postęp w tym zakresie umożliwiło zastosowanie trzech technologii: innowacyjnej mieszanki RedChili, adaptacyjnego wzoru bieżnika oraz konstrukcji dostosowanej do rozmiaru. Ponieważ ciężkie pojazdy, takie jak SUV-y, wymagają innych rozwiązań oponiarskich niż lekkie samochody miejskie, specyfikacje opony PremiumContact 7 zostały specjalnie dostosowane do każdej klasy pojazdów. Oprócz poprawy oporu toczenia i możliwego do pokonania przebiegu, opona PremiumContact 7, dzięki dostosowanej do potrzeb pojazdu konstrukcji, zapewnia wysoką przyczepność i krótką drogę hamowania dla samochodów o każdym rodzaju napędu. Ogumienie to będzie idealnym wyborem dla większości kierowców.

Potwierdzeniem najwyższej jakości opony PremiumContact 7 są zwycięstwa w niezależnych testach opon. W obecnym roku ogumienie zwyciężyło już w szeregu plebiscytów, organizowanych m.in. przez niemieckie ADAC, magazyny „Auto Motor und Sport” i „Auto Bild” oraz automobilklub Auto Club Europe, gdzie wykazało się najkrótszą drogą hamowania na suchej i mokrej nawierzchni wśród wszystkich testowanych opon.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony