ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

ponad rok temu  11.01.2019, ~ Administrator   Czas czytania 3 minuty

YOKOHAMA BluEarth Winter V.905

YOKOHAMA BluEarth Winter V.905

Strona 2 z 2

Nie dla aquaplanningu

Gdy jezdnie są mokre od deszczu, topniejącego śniegu czy lodu i błota pośniegowego, rośnie ryzyko aquaplanningu. Zjawisko to polega na wytworzeniu się klina wodnego pomiędzy jezdnią a oponą, po którym auto zaczyna się ślizgać i gwałtownie traci przyczepność, a kierowca ma trudność z opanowaniem go. Dokładnie sprawdzone zimowe ogumienie, o prawidłowym ciśnieniu oraz odpowiedniej wysokości bieżnika jest, obok dostosowanej do warunków prędkości jazdy, bardzo ważnym czynnikiem zmniejszającym ryzyko aquaplaningu. Daje to kierowcy większą pewność zachowania odpowiednich parametrów opony podczas niebezpiecznych sytuacji, które mogą się pojawić podczas podroży.

Na wszelki wypadek

Gdy wyjeżdżamy w góry, trudno jest przewidzieć jakie warunki atmosferyczne zastaniemy na miejscu. Może okazać się, że gwałtowne śnieżyce na tyle utrudnią poruszanie się po ośnieżonych górskich drogach, że wprowadzony zostanie obowiązek jazdy na łańcuchach poprzez rozstawienie odpowiednich znaków drogowych. Nieprzestrzeganie znaków grozi otrzymaniem mandatu i punktów karnych. Dlatego łańcuchy warto mieć ze sobą. Zgodnie z przepisami, kierowcy są zobowiązani do montażu łańcuchów wyłącznie na koła napędowe.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ Ginny 1 ponad rok temu Sama mam zamiar wybrać się w góry na Sylwestra, ponieważ trafiłam na niezłą ofertę od https://www.sylwester-travel.p... i mam zamiar z niej skorzystać. Muszę dobrze przygotować swój samochód na tę jazdę, bo coś czuje, że łatwo nie będzie. Na szczęście opony mam nowe, więc chociaż o to nie muszę się martwić.
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony